motoorientační soutěž pro motocykly vyrobené v Československu + ostatních zemí RVHP.

V sobotu 12.května 2018 se v Prostějově koná malá motoorientační soutěž pro motocykly vyrobené v Československu + ostatních zemí RVHP. Účastnit se mohou i motocykly menších kubatur, jako jsou Pionýry. Nejede se na čas, ale na co nejmenší počet ujetých Km. Proto je nutné mít funkční tachometr pro měření ujeté vzdálenosti. Celková vzdálenost je necelých 100km po krásné Hané.

 O co jde?

Každý účastník dostane seznam cílů, kde je uvedený název obce a úkol, který se tam má najít. Například nějaký pomník. Ten je potřeba v obci najít a vyfotit fotoaparátem, nebo mobilem. Fotografie slouží jako důkaz, že úkol byl splněný. Pak pokračovat k dalšímu cílu a splnění dalšího úkolu.

 

příjezd účastníků soutěže mezi 8,30-9,00 na parkoviště k obchodnímu domu Billa na Plumlovské ulici v Prostějově. U čerpací stanice OMV

9.00:                zahájení a vysvětlení pravidel soutěže.

9.30:                odjezd prvních soutěžících

14.00 - 16.00 příjezd do cíle soutěže do restaurace v Kojetíně.

16.15 - vyhodnocení soutěže

16.20: volná zábava.

 

pravidla:

1.         Jede se jednotlivě. Jeden motocykl – jeden tým. Výjimka je možná u rodinných příslušníků jedoucích na 2 motorkách. V případě Pionýru mohou jet i vícečlenné skupiny.

2.         Nejede se na čas, ale na ujetí co nejkratší vzdálenosti.

3.         Dodržení pořadí úkolů.

4.         K fotografování používat digitální fotoaparát, nebo mobil s fotoaparátem. Fotoaparát na kinofilm je pro jeho dlouhou dobu zpracování fotografií nevhodný :o)

5.         Dodržet provedení úkolů (vyfotit motorku se zámkem - znamená na jedné fotce motorka + zámek)

6.         Používat jen papírovou mapu, nebo autoatlas – navigace JE zakázaná!!!

7.         Je zakázáno vyhledávání informací o úkolu na internetu. (použití internetu není fér k těch co nemají mobilní internet)

8.         Dodržovat pravidla silničního provozu. Za jeho porušení nese odpovědnost řidič.

 

!!! Pokud se někdo bude chtít zúčastnit, tak prosím o přihlášení. To pro potřebu objednání míst v restauraci.!!!

Pro účastníky, kteří to mají do Prostějova daleko a chtějí někde přespat, tak doporučuji Kemp Žralok v obci Plumlov (5km od Prostějova). V kempu jsou i chatky, tak si nemusíte vozit vlastní stan. Doporučuji udělat rezervaci.

Bližší informace zde: www.petrdolezel.eu