KURZ BEZPEČNÉ JÍZDYMatouš Landa, IČO 66496594 pořádá

KURZ BEZPEČNÉ JÍZDY A SPRÁVNÉHO OVLÁDÁNÍ MOTOCYKLU

Naučte se lépe ovládat Vaši motorku! Na zdokonalovacím kurzu se naučíte rychleji a účinněji motorku naklopit, vyhnout se překážce, přesněji ji vést a držet požadovanou stopu. Účinněji brzdit i držet stabilitu při velmi pomalé jízdě. Budou se Vám individuálně věnovat zkušení instruktoři. Vysvětlí Vám, co děláte špatně a jak to dělat lépe. Vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušené jezdce. Začátečníci se naučí lépe zvládat svůj stroj, pokročilí jezdci si upevní návyky při řešení krizových situací. Kurz trvá celý den, ježdění je prokládáno výkladem teorie.

Základní podmínky účasti:

Vlastní, nebo s vědomím majitele za tímto účelem zapůjčený motocykl v dobrém technickém stavu; motocyklová výbava - pevná obuv, dlouhé kalhoty + bunda (doporučuji s chrániči), motocyklové rukavice, motocyklová helma schváleného typu. Jezdec se kurzu účastní na vlastní nebezpečí a odpovědnost.

Obsah kurzu:

Teoretická část cca 2h

oblečení a výbava; správný posez - ruce, nohy, hlava; vedení motocyklu pohledem; technické parametry podvozku motocyklu a jejich vliv na jízdu - brzdy, pneumatiky, pérování a tlumiče, rozvor, sklon vidlice, závlek předního kola, poloha těžiště; mechanika pohybu - akcelerace, brzdění, průjezd zatáčkou; Kammrova kružnice; fyzikální principy brzdění - správné způsoby brzdění za normálních okolností a při krizových situacích; kroutící moment v řidítkách při brzdění v zatáčce; vliv setrvačných momentů na pohyb stroje; nejčastější příčiny a následky nehod motocyklů; aktivní a pasivní bezpečnost při jízdě na motocyklu; desatero defenzivní jízdy; krizová situace - jak ji "ustát", pád, nehoda; základy 1. pomoci

Praktická část cca 3-4h (dle počtu účastníků)

posez; vedení a zvedání stroje; zvládání rovnováhy na motorce; přímá jízda minimální rychlostí; slalom minimální rychlostí; motocyklová gymnastika; slalom v rychlosti; dobrzdění na cíl z vyšších rychlostí, nouzové brzdění, brzdění v zatáčce, zvládání smyku při přímé jízdě; brzdění v místech se sníženou přilnavostí, smyk zadního i předního kola; kroužení na minimálním poloměru; kroužení na poloměru cca 10m - reálný X pocitový náklon; pohled v zatáčce; úhybný manévr při přímé jízdě, úhybný manévr v zatáčce;

Místo konání:

Kurz se koná na auto-moto cvičišti za nemocnicí a jízdárnou u střelnice na okraji Kolína směr Uhlířské Janovice (dříve půjčovna motokár). GPS souřadnice Loc: 50°0'58.91"N, 15°11'35.677"E (fotomapa není zcela aktuální)

Cena 750,-kč/osobu

Termíny a přihlášky:

Duben – říjen dle zájmu účastníků, obecně jsou termíny soboty nebo neděle cca 2x měsíčně, kurzu se účastní max 10 jezdců, aktuální termíny a počet volných míst naleznete na našem webu.

Přihlášku je možné podat telefonicky, e-mailem nebo osobně.

tel. 724 241 698, email: motoskolakolin@seznam.cz [url=http://www.motoskolakolin.cz]www.motoskolakolin.cz[/url]