KURZ BEZPEČNÉ JÍZDY

 


Matouš Landa, IČO 66496594 pořádá

KURZ BEZPEČNÉ JÍZDY A SPRÁVNÉHO OVLÁDÁNÍ MOTOCYKLU

 

Tento kurz je určen všem neprofesionálním jezdcům. Začátečníci se naučí lépe zvládat svůj stroj, pokročilí jezdci si upevní návyky při řešení krizových situací.

Základní podmínky účasti:

Vlastní, nebo s vědomím majitele za tímto účelem zapůjčený motocykl v dobrém technickém stavu; motocyklová výbava - pevná obuv, dlouhé kalhoty + bunda (doporučuji s chrániči), motocyklové rukavice, motocyklová helma schváleného typu. Jezdec se kurzu účastní na vlastní nebezpečí a odpovědnost.

Obsah kurzu:

Teoretická část cca 2h

oblečení a výbava; správný posez - ruce, nohy, hlava; vedení motocyklu pohledem; technické parametry podvozku motocyklu a jejich vliv na jízdu - brzdy, pneumatiky, pérování a tlumiče, rozvor, sklon vidlice, závlek předního kola, poloha těžiště; mechanika pohybu - akcelerace, brzdění, průjezd zatáčkou; Kammrova kružnice; fyzikální principy brzdění - správné způsoby brzdění za normálních okolností a při krizových situacích; kroutící moment v řidítkách při brzdění v zatáčce; vliv setrvačných momentů na pohyb stroje; nejčastější příčiny a následky nehod motocyklů; aktivní a pasivní bezpečnost při jízdě na motocyklu; desatero defenzivní jízdy; krizová situace - jak ji "ustát", pád, nehoda; základy 1. pomoci

Praktická část cca 3-4h (dle počtu účastníků)

posez; vedení a zvedání stroje; zvládání rovnováhy na motorce; přímá jízda minimální rychlostí; slalom minimální rychlostí; motocyklová gymnastika; slalom v rychlosti; dobrzdění na cíl z vyšších rychlostí, nouzové brzdění, brzdění v zatáčce, zvládání smyku při přímé jízdě; brzdění v místech se sníženou přilnavostí, smyk zadního i předního kola; kroužení na minimálním poloměru; kroužení na poloměru cca 10m - reálný X pocitový náklon; pohled v zatáčce; úhybný manévr při přímé jízdě, úhybný manévr v zatáčce;

Místo konání:

Kurz se koná na auto-moto cvičišti za nemocnicí a jízdárnou u střelnice na okraji Kolína směr Uhlířské Janovice (dříve půjčovna motokár). GPS souřadnice Loc: 50°0'58.91"N, 15°11'35.677"E (fotomapa není zcela aktuální)

Cena 750,-kč/osobu

Termíny a přihlášky:

Duben – říjen dle zájmu účastníků, obecně jsou termíny soboty nebo neděle cca 2x měsíčně, kurzu se účastní max 10 jezdců, aktuální termíny a počet volných míst naleznete na našem webu.

Přihlášku je možné podat telefonicky, e-mailem nebo osobně.

tel. 724 241 698, email: motoskolakolin@seznam.cz www.motoskolakolin.cz