Příspěvků: 41, poslední: 2.2.2015 21:11:3553803.Informace
Ahoj, měl bych dotaz na ty, co už upravovali nádrž zevnitř, vylitím barvou. Jak dlouho mám nechat schnout základní dvousložkovou epoxidovou barvu ? Máte zkušenosti po jaké době, lze nalít benzín ? Předpokládám, že to bude celkem trvat, když je to uvnitř nádrže... :/
právě že tam nic vidět nebylo, prostě se to tam orosilo a za cca minutu se tam udělala kapka a tak porád dokola.
[Jer250]
(6.6.2013 10:25:53)
Ono je ale rozdíl mezi dírkou v nádrži, např. po chromování a praskajícím úchytem. V tom prvním ti to epoxid zalepí bez problému. V tom druhém případě se dá počítat, že se bude prasklina dále rozevírat a zvětšovat a tady ti to neucpe nic.
[jawarmaniak]
(6.6.2013 9:22:00)
Smajchl: jo zůstal, ale otázka je jak dlouho než se začne odlupovat
holdas: právě zde na jawamanii mi byla udělena rada, ať to vyliji epoxidem (prosakující nádrž). Tak jsem tak udělal, podle nějakého návodu. Jinak je jasné, že tím postupem co píšeš se to dá opravit, ale to je rovnou celá nádrž znovu dělaná...
[Jer250]
(5.6.2013 23:44:28)
Jer 250 - Však dole píšu, že epoxid není na opravu prosakující nádrže, v tom případě je třeba nejdříve dírku zalít mosazí nebo zavařit jinak.
Proč myslíš, že s tou nádrží nic nenaděláš? Stáhnout chemicky všechny nátěry, odchromovat a odniklovat, zavařit díru, vybrousit a vyleštit, znovu nachromovat a znovu lakovat a čímkoliv vylít.
[holdas]
(5.6.2013 20:13:23)
prasknul ale zustal tam ne??
[Smajchl]
(5.6.2013 20:10:04)
Jak už tu určitě několikrát zaznělo, záleží na předúpravě, na namíchání a na samotném provedení...ze své zkušenosti mohu jen říct: pozor na tlustou vrstvu epoxidu, ono ať se zdá, že už je zatuhlý, tak když to člověk položí, za čas to steče a v tom místě se právě udělá tlustější vrstva, která je náchylnější k praskání. Resp. mě se toto povedlo u spodního držáku, kde to před tím prolínalo a jak ten epoxid prasknul, tak jsem byl tam kde před tím...a to musím dát pucfolemu za pravdu - s tím se už nic neudělá...
[Jer250]
(5.6.2013 19:47:42)
Dik za odpovedi taky bych tam dalsi vrstvu radsi nedaval i kdyz to je dost slaba vrstva to co tam je ted... a kdyz se ten velkej kus odpoupne mel by jit pak i vyndat, doufam ze to bude dobry no.. ze to popraska je mi jasny ale je to dole z vrchu... tam kde bude skoro porad pod benzinem tak by se k tomu nemel dostat vzduch.
[Smajchl]
(5.6.2013 19:19:18)
Smajchl - ta centimetrová vrstva je zralá na odloupnutí a minimálně popraskání, další vrstvu tam necpi.
Longr - samotný základ není plně vhodný, jak píše Verdom, stačí 1x vrchní.
Do normální kývačkové nebo panelkové nádrže 13 lt stačí odvážit 100 g základu a 90 g vrchu a k tomu patřičné množství tvrdidla a ještě kapku vylévám.
Nejlépe se dělá za horkého slunečného počasí, tuhne to kratší dobu. Pčed 14 dny jsem muse používat teplý vzduch, abych to nemusel tak dlouho pževalovat, do hodiny byl natolik tuhý, že nestékal a další týden jsem dělal vrch a to samé, počasí bylo zkrátka naprd.
[holdas]
(5.6.2013 16:46:55)
Čerstvý škrábanec na autě, zatřený jednou vrstvou epoxidové základovky (zrovna byla po ruce) vydržel dva roky, než se objevila první rez. Auto stojí celoročně venku.
[Wiku]
(5.6.2013 13:40:04)
Jen základovka je riziko. Jde o to, že teprve s vrchním tvoří tu správnou ochranu. Je totiž lehce porézní a sice jí benzín nerozpustí, ale voda v něm obsažená by se mohla pory dostat až ke kovu, který sice spasivovaný vydrží déle, ale určitě ne na věky.
To Smajchl: Pokud je to první vylití, záleží na tom, jak silná vrstva filmu to je. Někdy by mohla jedna vrstva stačit. Pokud ale je slabá, lze to vylít i podruhé a finální schnutí v pozici takové, aby even. louže byla jinde.
[verdom]
(5.6.2013 12:31:25)
Já jsem to odmastil acetonem, vyžral citronovkou, vypláchl vodou, pasivoval odrezovačem s taninem a na to po vyschnutí dal dvě vrstvy epox. bílého základu. Pro lepší cikulaci vzduchu jsem mezi jednotlivými vrstvami dovnitř hrdlem strčil papírový husí krk a tím jsem tam nechal přes noc foukat ventilátor z PC zdroje. Schlo to v kotelně, když se topilo a vysychalo to hezky. Jen nevím, jestli ještě dávat i vrch, nebo nechat jen základ. V plechovce od natužené barvy jsem zkoušel působení benzínu na barvu a bez jakékoliv reakce či loupání. Pak jsem plechovku trochu pohňácal v rukách aby se barva "namohla", zase bez reakce. Sice jsem to měl jen týden, ale mě to uspokojuje. Ani ve zlomu se barva v benzínu nezačala loupat.
[longr]
(5.6.2013 12:11:24)
No ja kokot to neodsal brckem jak pise verdom a musel jsem odejit sveril jsem to tatovi at narz otaci... ale zapomnel na to a je to stekly ca 1-2cm tlustej srac dole v nadrzi, myslite, ze se to odloupne? je to prvni vyliti vrchniho epoxidu po zakladovce, mam na to davat jeste jedno vyliti? Jako aby byla zakladovka a dve vrstvy, nebo se na to radsi vybodnout a nechat to takhle... ona je navic i chromova zevnitr ale je to nekvalitni chrom celkem a bal jsem se ze to zacne reznout.
[Smajchl]
(5.6.2013 12:06:18)
Nádrže nechávám schnout v dílně na radiátoru a nebo to dělám když svítí slunce a je teplo. Jednou za čas je možné vysavyčem odsát vzduch zevnitř, schne to rychleji (nefoukat dovnitř horkovzduškou či fenem, hrozí expoze výparů) Maximum barvy vyleju a zbytek odsaju stříkačkou na které je brčko. No a potom nádrží po malých kouscích otáčím a uplné doschnutí je ventilem nahoru. Film barvy by měl být rovnoměrný a nesmý být steklá někde koncentrovaně na dně.
[verdom]
(5.6.2013 9:28:14)
Pucfol, jdi uz s tou reklamou do prdele.
[Davy_]
(5.6.2013 9:13:52)
Ja som nechal základ schnúť asi 3 dni s tým, že do toho neprestajne fúkal ventilátor a trocha som ju aj piekol na 60°C. Ked prestal vzduch unikajúci z nádrže silno smrdieť, tak som dal vrchnú farbu epoxidu a to som nechal schnúť s prispením ventilátora 8 dní, potom som dal benzín a zatiaľ je to dobré. ale ešte som nemal odvahu dať plnú nádrž, vždy lejem len tak 3 litre.
[Jean]
(5.6.2013 9:09:20)
Pucfol: Prosím, ještě tu o červené Karkulce, jo?
[jawarmaniak]
(5.6.2013 8:24:42)
nechci lobovat za nějákou firmu ale já to kompletně vykyselinoval, olpáchnul a vnitřek vylil barvou hostagrund.(sorry za caps loook). mám to první rok a spokojenost.
[stspravce]
(5.6.2013 6:53:45)
mimochodem, pucfol je už taky překonaná...
[klikař]
(4.6.2013 22:10:34)
Mohu potvrdit co píše holdas. Pokud se neošulí příprava, je epoxid navěky. Pokud se naleje do neočištěné nádrže, je to katastrofa. Ale to je i u kaučuku a čehokoli jiného. A pokud se nádrž zevnitř neošetří, tak jí korozivní palivo dneška, plné ekopřísad prostě za čas sežere.
[verdom]
(4.6.2013 22:03:23)
Každá liška chválí svůj ocas. Kdybych se tím živil, taky tu svoji metodu vychválím do nebe a ostatní technologie zavrhnu a popsuji.
Já mám vyzkoušenu metodu vylití epoxidem, nejstarší je 5 let a zatím nic nepraská a neodlupuje se. Jak píšu dole, vše je závislé hlavně na předúpravě povrchu vnitřku Používám chemii, která zvyšuje adhezi a korozní odolnost a vlastně se taky ten základní epoxid zažere do povrchu.
Taky nikde nepíšu, že je to lék na tekoucí nebo prznící nádrž, to je třeba opravit předem, stejně jako při jiné metodě vylití.
Kdybys otevřel tu vylitou kaučukem, tak ten dostaneš z nádrře ještě hůře. Epoxidovka jde ještě rozpustit v louhových stahovačkách barev, ten kaučuk nestáhneš ničím, takže bych konstatoval, že pokud praskne svár a znovu ho zavaříš, nekontrolovaně separuješ a spálíš kaučukovou vrstvu a tím si zaděláš na další problémy.
Epoxidem vylitou nádrž bude snadnější v budoucnu renovovat než tu vylitou kaučukem.
Taky mám vyzkoušenou jinou technologii - zinkový silikátový nátěr.
[holdas]
(4.6.2013 21:27:01)
Já si taky přisadím: když napatláš rám dvousložkovym epoxidem, taky se loupe, dělá pláty a podobně? Myslím že ne... Jo když se nezvládne prvotní úprava, odmaštění a vysušení nádrže, to potom bude nebude dobrý výsledek...
[JZ]
(4.6.2013 21:20:28)
Pucfol prosím tě nekopíruj sem ty texty, když už jsi sem dal odkaz, my jsme si to už přečetli sami, když nás to zajímalo. Je fajn, že se tím ten pán živý, sice mi tam chybí takové ty běžné údaje, které se píšou, když se něčím živíš, ale to je asi přežitek poctivého podnikání :-))) takže pokud chceš argumentovat tímto pánem tak jo, v pohodě, beru to a za mě dobrý, řezat nádrž ani žíly nebudu, když tam epoxid v pohodě slouží už 2 nebo 3 roky ;-) tak zase někdy tu o nádržích ;-)
[kastanyi]
(4.6.2013 21:13:34)
Kamarád si to nechal dělat u nádrže péráka,byl jsem tam s ním a tak jsem se i díval ,co dělá epoxid v nádrži a jak je těžké pak ty pláty epoxidu ze dna nádrže vydolovat.Často se musí rozpárat nádrž zespodu a kusy epoxidu vyházet a znovu zavařit,zabrousit a pak vylít zevnitř něčím pořádným,né epoxidem.
[Pucfol]
(4.6.2013 21:07:31)
EPOXID NIČÍ NÁDRŽE !!!!!!
Nádrže k vylití, které byly již v minulosti vylity epoxidem a tím naprosto znehodnocenynevylévám.
A to vzhledem k neustálým problémům i po vylití kaučukem.
Epoxid praská odlamuje se a pod epoxid i přes vylití se dostává benzín.
Z těchto z výše popsaného nedoporučuji i za nízkou pořizovací cenu vylévat nádrže epoxidem.
Pod vrstvou epoxidu mezi kovovou nádrží a epoxidem vzniká koroze a poté vodní páry vzhledem ke změně venkovní a vnitřní teploty nádrže.
Epoxid popraská, odlamuje se a ucpává přívod benzínu i karburátor.
Při ošetření nádrže kaučukem se používá velice silný koncentrát odmašťovače, který je od stejného výrobce jako kaučuková barva a odrezovač, který nejenom, že odrezí, ale naruší povrch vnitřku nádrže a kaučuková barva se spojí s vnitřkem nádrže a vpije prakticky do kovu.
Tím pádem nedochází k odlupování kaučukové vrstvy pokud není mezi kovovou částí nádrže a kaučukovou hmotou epoxid o kterém již výše píši.
[Pucfol]
(4.6.2013 21:01:47)
Epoxid pořád vyjde levněji, když koupíš balení základ + vrch po 1 kg + tužidlo 0,5 kg + litr ředidla zaplatíš do 600,- a máš to na 10 nádrží.
[holdas]
(4.6.2013 20:35:33)
díky...právě, že jsem měl podezření, že mi rez z nádrže ucpává karbec, filtr...tak jsme ji vymořil HCL, důkladný výplach, pak odrezovač, výplach, odrezovač a nechal jsem ji vysychat. No a teď ji mám uplně komplet zevnitř rezavou a palivový filtr mi ucpává nějaký sliz co s toho teče :-O no hrůza. Takže to chce asi tou barvou. Ikdyž jsem viděl, že to lidi nechávají jen odmořené a mají to hezké, tak nevím...
[Wheel]
(4.6.2013 20:19:05)
12/3=4 pokud dobře počítám tak se 12l nádrž zmenší o 4 litry?Radši co dva roky epoxid....
[ing.jetelinek]
(4.6.2013 20:18:58)
Pucfol - epoxid není blbost, nesmí se nic ojebat a nic se neloupe a nepraská.
Wheel - musí se dát i vrch, ten je teprve odolný PHM, samotný základ ne, poslal jsem návod.
[holdas]
(4.6.2013 20:11:58)
k tomu silikonu...no pokud by bylo v nabídce něco jen pro jednu nádrž a ne pro 3 za 1200, byla by to dobrá varianta
[Wheel]
(4.6.2013 20:06:05)
okej, díkes. A myslíte, že samotný základ udělá službu ? Nebo budu muset aplikovat i druhou vrstvu ?
[Wheel]
(4.6.2013 20:04:19)
V teplém počasí minimálně 2 dny, v tomto 3-4, to samé vrchní. Po zatvrdnutí můžeš benzín nalít. Já nechávám týden vytvrdnout, nikam nespěchám a nic se neloupe. Hlavní zásada je neodrbat předúpravu - odmaštění, odrezení a pasivaci.
[holdas]
(4.6.2013 19:59:54)
O víkendu jsem vysypával z GS1100 epoxid základ. Byla toho kopice tak na plnou lopatku. No masakr.
[klick]
(4.6.2013 19:55:17)
jasně, no asi strčím ji do trouby a sem tam trošku přihřeju =)
[Wheel]
(4.6.2013 19:43:18)
já měl na plechovce dobu zrání 5-7 dní.Výrobci to tam většinou píší...teď jsem dělal jednu,je to 3 dny a na omak je barva ještě živá,k tomu šajze počasí-nemám vytápěné prostory.S vyšší teplotou a přívodem čerstvého vzduchu by to do týdne mohlo být ready,podle tvrzení výrobce
[ing.jetelinek]
(4.6.2013 19:18:46)
Kompletní statistiky
SQL spojení: 1 (6), 0,172 s
v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 26.11.2024 19:11:15