Autor:
Nepřihlášený uživatel
Příspěvek:
0/2000
Konec "velkých TP" [jaw250](2.1.2024 14:46:30)
Příspěvků: 74, poslední: 24.1.2024 19:51:3070968.Informace
Jelikož budou postupně končit velké TP, tak jsem si ze zvědavosti zkontroloval registr silničních vozidel na portálu občana a výsledek je klasický Kocourkov...nejsou tam třeba vůbec uvedeny alternativní rozměry pneu, jen ty základní.
Asi to půjde reklamovat při procesu "odebírání TP na úřadě", ale zase si na to člověk bude muset dát pozor.
Má tam někdo vypsané vše z TP správně?
Rozhodně je fajn, že se dá vydindat nějaká změna kravin v registru pod rouškou chaosu, co kolem nich teď nastal. Na podzim jsem dvě takové krpy řešil a úřady si to přehazovaly jak horký brambor, bo jedni nechtěli uznat chybu a druzí to nechtěli po těch prvních opravovat. Snad se to teď aspoň na chvíli stane průstřelným a povede se mnohým opravit ty největší cypoviny.
Každopádně úřad má přístup k fotkám starých verzím TP (pokud se odhadem 5 let zpátky v nich něco měnilo, při změně se fotil/měl fotit), při změně bydliště se nic na dopravce nenahlašuje/v registru nemění.
[Stíví] (24.1.2024 19:51:30)
Dost se divím, že v Budějcích na registru vozidel probíhá taky něco normálně bez problému. Tam byli vždycky experti, co než aby udělali jeden zápis, radši vymysleli dvacet důvodů, proč to nejde. Ukázková služba občanům. Ale tak asi od doby, co se dá jít kamkoliv a ne nutně podle bydliště, se to změnilo. [Jad] (22.1.2024 18:18:11)
Není to tak hrozné. Byl jsem zapsat tažné u auta a změna majitele Panelky. U osobáku 508 SW vše v pořádku i pneumatiky zapsány ve všech rozměrech. Velký techničák jsem odevzdal. U Panelky něco nesedělo, tažné,váhy,pneu atd. Uřada si techničák ofotil a na dotaz, jestli má pro mě TP historickou hodnotu at si ho nechám, ale v systému je zrušen. Já byl v Táboře kolega z práce v Českých Budějovicích a taky bez problému. [lahvac] (22.1.2024 5:41:57)
Řidičák se se změnou bydliště už nemění, jen občanka. [jaw250] (17.1.2024 13:44:04)
Můj táta kdysi dostal pokutu (i když jen symbolickou) za to že si nepřepsal bydliště v řidičáku (stejná ulice jen číslo domu jiné). Nedávno o podobné věci byla diskuze na internetu, když v Praze měnili tu ulici Koněvova na jinou a myslím tam bylo něco i o pokutách. [HonzaBK] (17.1.2024 9:40:41)
Správně by se to mělo, ale stejně jako Deadman-já si nechal zapsat změnu adresy až po 7 letech a nestalo se nic-ani blbé kecy nebyly :-) [jaw250] (16.1.2024 15:37:36)
RZ se už pár let nemění ani při prodeji vozidla mezi kraji, natož při stěhování. Já bych se na registr vozidel se změnou bydliště ani neobtěžoval. Ostatně jsem tam změnu bydliště před 15 lety u většiny motorek nezapisoval a vůbec nic se nestalo. [Deadman] (16.1.2024 10:18:40)
longr: RZ se měnit nebude, je to z Prahy 9 na Prahu 6. [ladis] (16.1.2024 1:43:57)
longr: nevíš náhodou, jestli se to sebrání týká i blbé změny adresy při přestěhování? Dík. [ladis] (16.1.2024 1:42:22)
Techničáky NEJSOU zrušeny, pouze už se k novým vozům nebudou vydávat, při změně ve stávajícím TP se "seberou" a dostanete jen větší ORV. Počítá se s tím, že staré techničáky postupně odeberou při různých změnách v evidenci. Není žádná lhůta k odevzdání stávajícího TP a ani jej nesmíte "zrušit" sami. Můžete jej maximálně "ztratit". [longr] (15.1.2024 10:49:25)
No, zkrátit zkratku SPZ na RZ je vskutku záslužný počin:-) Ono se řekne, ušetříme jedno písmenko...ale ve skutečnosti je to celá 1/3 :-) [Jad] (15.1.2024 8:10:25)
pro Red.bill. Monty neplaší velký TP jsou zrušeny, dostaneš jen ORV (osvědčení o registraci vozidla) - slangově malý techničák.
RZ neexistuje, v zákoně je jasně napsáno že se jedná o SPZ a dále je tam uvedeno ře RZ (registrační značka) je pouze legislativní zkratka). Už jsem sem kdysi dával přímo text ze zákona že SPZ nikdo nezrušil!
[HonzaBK] (15.1.2024 7:12:48)
Ze stanic STK už chodí skeny TP na úřady k opravám v registru. Úředníci budou mít o zábavu postaráno. Pokud si doteď ulehčovali práci a změny v TP nezaznamenali do databáze (nevím, jestli dřív měli nějaké nařízení zavést tam TP celý, ale část základních informací k běžným strojům asi tahají odněkud nějak univerzálně), tak teď spláčou, protože jim budou chodit stohy podkladů k opravám.
Techničák seberou jen pokud bude důvod (změna v TP). Pak jej musí celý převést do digi verze a likvidovat se nebude, zůstane ve složce k autu. Složka se skartuje až po vyřazení vozidla a jeho likvidaci.
Jde o to, že k novým vozům se už složka nebude muset vystavovat, nebude se muset spousta věcí papírově posílat mezi úřady. Doteď to bylo (a u vozů s aktivním papírovým TP stále ještě bude) tak, že složky se při koupi a převedení vozidla do jiného kraje a okresu musí po převodu poslat z úřadu na úřad trvalého bydliště. "Malý techničák" se vždy vytiskne nový a starý se rovnou skartuje, jako se to dělalo s ORV doteď. Žádná hrůza se neděje. Jediné neštěstí je, že historické techničáky ke starým strojům budou při změnách nebo prodeji odebrány. Počítám ale, že ztráta to vyřeší.
[longr] (14.1.2024 10:26:55)
Monty: neplaš platnost techničáků zrušená nebyla, vydávají se jiný který časem ty starý nahradí. K těm údajům co tam teď budou, viděl někdo techničák z rajchu? Však tam je těch údajů tak třetina(poslední de techničák jsem měl v ruce v roce 2017) co byla v těch našich a taky žijou... Stejně se tomu bude dál říkat ze zvyku techničák... to je stejný jako když RZ nahradily SPZ, jen slovíčka... K TK pokud tam přijdeš se starým TP, technika asi moc nějaká internetová databáze zajímat úplně nebude, TK bude podle TP a až ti bude vystavovat papíry, porovná s databází... otázkou je, jak budou hlásit chyby, jestli na úřad půjdou scany techničáků s tím, že tam nějaká chyba je a na evidenci si to musí dohledat sami nebo jestli budou konkrétní chyby označovat na TK... To všechno ukáže čas, tvořit paniku teď po 14 dnech nemá smysl... Nejdřív bylo, že si údaje musí nechat změnit vlastník, teď si to má komunikovat STK a úřad mezi sebou, zítra to může být zase jinak... Každopádně s tím bude kopec práce a důvod toho? Dle mě jen další čistka v registru... s čím se dlouhodobě nepohne to bude časem vyřazený, jako když končily polopřevody, měnil se depozit atd... [Red.bill] (13.1.2024 18:25:11)
Byl jsem na evidenci vozidel, paní celkem ochotně po předložení velkých TP chyby v databázi opravila, techničák mi normálně zůstal (není to úkon, při kterém by je měnili). Zrovna u druhého okénka kolegyně četla hromadný email od vedení úřadu s tím, že každý den budou průběžně dostávat scany velkých TP s chybami od STK, aby si je rozdělili a chyby opravovali a že první "štos" jim už dorazil... [Tomas] (12.1.2024 10:26:20)
Mně s techničákem vyhnali od ověření. [monty] (11.1.2024 18:41:36)
Prohorovka: uveden tam není, ale není to taxativní seznam, takže by mohlo být. Na druhou stranu tam je uveden "geometrický plán" a ten mi (pokud se jim vejde do kopírky) klidně již několikrát ověřili. Zkusím příští týden někde na přepážce s menší ostražitostí. [dadajan] (11.1.2024 13:13:25)
a je otázka, zda ta aplikace stejně jako eTechničách pojede jen na jabku a nebo i na normálním andoriudu :-) [nick] (11.1.2024 7:36:11)
Pro red.bill. Policajti nebudou využívat žádný portál občana. Portál občana je pro "obyčejný" lidi. Policajti mají aplikaci kde po načtení SPZ se jim vše z registru objeví na počítači. Takto to funguje i u jiných registrů. V portálu občana vidím jen něco. Ale to co si pustím v práci na úřadu na stejnou agendu (podívám se na svoji osobu) vidím podstatně více údajů. Pro opravu údajů dle sdělení ministerstva bude stačit naskenovat TP a poslat. Prý s epřipravuje aplikace právě která bude umístěna tam kde se díváš y vozidla, kde snad napíšeš co vše je špatně a připojiš naskenovaný TP. Akorát nevím jestli ty děvčata na evidenci vozidel budou i přes noc aby všechny ty nesmysly pravily. [HonzaBK] (11.1.2024 7:08:10)
Nespadá TP mezi průkazy, jejichž ověřené kopie nelze vyhotovit, podobně jako pas, občanka atd? [Prohorovka] (11.1.2024 0:07:23)
jaw250: Ověřenou kopii jakéhokoliv dokumentu=papíru ti musí za poplatek udělat tam, kde na to mají oprávnění -třeba i na Czechpointu pošty. A4 za poplatek, okopíruje, zapíše do ev.knihy, orazítkuje ověření, zaplatíš... je jedno co jim tam doneseš k ověření (nesmí tam být neautorizovaně přepisováno) . V 2020 jsem opravdu nenašel VTP Toy a Oktávky I. Měl jsem prostou kopii Toy= opsali a na počkání vydali duplikát. Oktávku si dohledali a vydali také (2. den). Nikam jsem nemusel. Za mě: prostá kopie nic nestojí a tam ,kde mám nějaké zvláštní údaje (kola apod.) si raději nechám na obecní poště (v době mírného provozu ) udělat ověřené kopie. Plachty jim klidně vrátím, ale originály knížních VTP 1951,62 apod. jim určitě nedám. Ani od Sportjachtu 1984. [dadajan] (10.1.2024 21:38:33)
Já asi začnu shánět tažnýna na Pionýra, dle registru můžu tahat nebrzděný přívěs do 60kg :))) [Mejcin] (10.1.2024 20:19:27)
Ale žádný NOVÝ TP už nikdy nikdo NEDOSTANE. Od 1.1.2024 jsou velký TP v Čechách zrušeny, a STK už jede pouze podle internetové databáze. [monty] (10.1.2024 17:56:36)
Heh a vy vážně věříte tomu, že STK, cajti pojedou podle nějakýho portálu občana? Však to bude nějaký duplicitní registr, rozhodně nepůjde o původní regist... Je otázkou co za data se do toho nátáhlo, pokud nedostaneš nový TP nemá smysl se v tom přehrabovat. To se asi srovná časem, jak se s tím pohne až dostaneš nový TP...
Cajti měli přístup do registru už dávno, na tom nikdo nic měnit nebude. Úřad měl přístup do "registru" STK, lze předpokládat, že to bude/bylo i obráceně. Jen tam prostě může každý měnit jen svoji "sadu" dat a zbytek může jen číst...
TK se starým TP poběží nejspíš stejně jako to bylo do teď, proč by někdo něco chodil zkoumat někam na net, když má všechny údaje v ruce...
Vyčkal bych, čas ukáže jak to všechno bude...
[Red.bill] (10.1.2024 13:12:48)
Tak jsem se taky mrknul. Nejdřív mě vyděsilo, kolik těch krámů vlastně v registru mám :-D Ono jak to člověk vidí sepsané pěkně pohromadě, je to celkem zajímavé čtení :-)
Ale k věci - mrknul jsem rovnou na vozidlo, kde tak nějak předpokládám problémy - ČZ 150C - rikša. Tak špatně je kategorie vozidla (motocykl), že je to tříkolka ani z ostatních dat nikdo nepozná - nápravy a kola nemám. Rozměry, výkony, hmotnosti zdá se sedí. Zajímavost - je tam přehled předchozích SPZ.
Reliant - překvapivě celkem sedí - počet náprav - z toho hnaných: 1, rozměry kol a pneu tam jsou. Jen ta max rychlost mi přijde nějak moc optimistická (118 km) - to už bych se asi i bál ;-)
Jinak u něčeho chybí kola, ale většinou - aspoň co jsem tak proletěl - tam ty důležitější údaje jsou, všechna auta jsou na kolech a ty co mají tažné to mají i v registru.
Takže nejveselejší asi bude technická s rikšou, ale to bude nejdřívě v roce 2027...
[Šimon] (9.1.2024 19:17:16)
Jo to sedí. Tak to je obecně napsáno. Že do doby změny se nic nemění - nebude velky tp odebrán. Ale podle mne se pojede podle elektroniky. Pochybuji že by stk jela podle dvou "systémů" [Nick] (9.1.2024 14:46:42)
Tady jakýsi mluvčí ministerstva tvrdí, že: "Stávající doklady zůstávají nadále v platnosti. Doklady budou odebrány pouze v případě změny, například prodeje vozidla". https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/digitalni-technicak-provazeji-problemy-o-chybach-vime-rika-m/r~044ba6f4ae2611ee8c6f0cc47ab5f122/ Z toho mi vyplývá, že dokud nemám velký TP sebraný, dělá se STK normálně podle něho. [Jad] (9.1.2024 14:12:26)
Já hlavně lituju ty děvčata co tam u těch přepážek sedí, pokud do 3-4 let to budou muset vše opravit. Už teď tam té práce mají po krk. A přitom to jejich chyba není.
(včera jsem se díval, ani u jednoho vozidla nemám zapsný tažný a to nemluvím o mnoho dalších chybách).
[HonzaBK] (9.1.2024 7:24:39)
tak mi to taky nedalo a kouknul jsem na to. Je prdel, mít pojistku do roku 3000. a nebo u motorky, na kterÉ jezdím pravidelně nemám pojistku už 4 roky
a z jedné motorky mi udělali čtyřkolku. ale dle popisu má stále jen dvě kola :-D takže RARYTA :-D Asi ji prodám s brutálním ziskem... vydám to za cimrmanův speciál :-)
[nick] (8.1.2024 20:02:56)
monty: A také nezávidím nikomu, kdo teď ztratil velký TP (nemluvím o té "kontrolované" ztrátě)... [Tomas] (8.1.2024 9:39:19)
jo, Depozit.
Jenomže to by velkej TP a značka měly ležet v regálu na Ouřadě. Ale NELEŽÍ.
Ale v tom slavným PORTÁLU OVČANA se dočtu, že leží.......
A ted, když mně zastaví na ulici PČR? Podívají se do svýho chytrýho strojku, a zatknou mně? Když dojedu na STK? Otevřou si interfernet, a odmítnou mně udělat STK,protože mám vozidlo v depozitu???????
Bordel a švajneraj v tom udělali soudruzi na ministerstvech......
[monty] (8.1.2024 8:01:26)
vyřazeno z provozu je DEPOZIT. [HonzaBK] (8.1.2024 7:13:53)
Tak když jsem se do portálu ovčana přihlásil (včera to bylo nefunkční), tak jsem se proklikal a dozvěděl se, že mám panelku vyřazenou z provozu..! Jo je od roku 2017 rozebraná, ale rozhodně jsem ji nevyřazoval. [grošák] (7.1.2024 21:33:34)
Není mi jasné jaktože Bakouna nezastavuje každá hlídka PČR při jízdě na těch "vyřazených" strojích. Nebo berou údaje z nějaké jiné databáze? Čtení SPZ už pár let v autech mají. [Kalasnikov Č175] (5.1.2024 21:46:51)
Když před 25 lety nebyli schopni přepsat všechny údaje z jednoho TP do druhého, a musel jsem tam zajít znovu, aby to vyhledali a dopsali, mám pochyby, jestli tam budu dál mít stále (nebo vůbec) zapsanou sajdkáru jako alternativu podle tehdejších předpisů... [pračlověk] (5.1.2024 21:37:06)
Ale stejně... Že je takový bordel na úřadu dopravy jsem netušil... 🤭🤭 [ED250] (5.1.2024 21:02:04)
Několik perliček : v garáži Jawa 250 typ 592 - na portálu občana jako Jawa 250/652-01 motocykl soutěžní motor 652-01 , v garáži Jawa 250 pérák - na portálu občana bez data 1. registrace , motor typ 244 , v garáži Jawa 500 OHC solo - na portálu občana nikoli motocykl , ale tříkolka !! :-) [richard] (5.1.2024 19:42:07)
připravujeme žádost zdarma přes Portálu dopravy, pomocí které bude možné zažádat o bezplatné úpravy v registru silničních vozidel. Celý proces bude velmi jednoduchý, žadatel nafotí technický průkaz a úředník nesprávné údaje v registru upraví,“ [longr] (5.1.2024 19:10:06)
doporučujeme na kontroly technický průkaz vozit s sebou s tím, že i když se objeví nesoulad informací s registrem silničních vozidel, technik kontrolu provede, a navíc nafotí technický průkaz do Informačního systému technických prohlídek, a následně dojde zdarma k odstranění nesrovnalostí. Možnosti opravit chyby vzniklé ručním vkládám do systému je tak hned několik; slibujeme si do toho vyčištění dat v Registru silničních vozidel, vzniklých ručním zadáváním a migrací dat z různých systémů. [longr] (5.1.2024 19:08:44)
Ale někomu ten techničák zůstane. Třeba panelky nemám nic ve zvláštních záznamech, tak na úřad nemusím. STK už se do něj ale psát nebude. [ED250] (5.1.2024 15:58:57)
Možná je to fakt finta k odebírání TP. Zatím všichni známí nemají v registru zaneseno nic ve zvláštních údajích. [ED250] (5.1.2024 15:43:51)
Peterson: obávám se, že ne a ani ti to neověří viz bod 4 https://janske-lazne.cz/media/1066/jak-si-vy%C5%99%C3%ADdit.pdf

Zároveň se mi ale nechce věřit, že při ztrátě TP (zelená plachta) musí člověk vše vyběhat znovu...má s tím někdo vlastní zkušenost? Vždyť vše zadávají do počítače, aby to tiskárna vytiskla tam, kam má 🤷‍♂️
[jaw250] (5.1.2024 14:55:33)
ad ztracení...ono asi jak kde...já přišel, řekl, že jsem TP od panelky (knížku) někde ztratil, ale jako náhodou jsem si jej kdysi zkopíroval, ženská vzala kopii, vše přepsala, bla ráda, že to nemusí nikd ehledat, že to má "pokupě", vydala mi zelenou plachtu a ještě mi bezelstně řekla, že když knížku TP najdu, ať ji nevracím, že by to byla škoda, jelikož to skartují 🙂

Jestli je ale pravda to, co našel ED, tak to naopak vypadá jako velice promyšlená likvidace TP do dvou, max. čtyř let...chybí údaje v registru vozidel úmyslně, technici to zanesou, ty musíš na úřad, tam to tedy milostivě doplní a hned TP odeberou. Plán super, ale jak psal No_-_name...poserou se z toho jak ženské za přepážkou, tak my ve frontách, ještě že jdu na STK až za rok...
[jaw250] (5.1.2024 14:35:13)
Podle mne mají nařízení stáhnout techničáky. Dříve je vraceli s ustrizenym rohem. Ale to byl svět ještě v pořádku. Proč jim tam ty změny nepošlou z STK elektronicky? Proč asi... [ED250] (5.1.2024 13:09:47)
No ty vole.
O originály TP, vydané ještě ve fabrice, fakt přijít nechci. Hele, když si nechám udělat na úřadě (czech point, notář) ověřenou kopii TP, tak to jim musí stačit, ne...? Stojí tuším každá strana 30 Kč, ale to rád zaplatím...
[Peterson] (5.1.2024 13:01:44)
ED250: tak pokud je to takhle inteligentně vymyšlený, že se máš sam prihlasit a všichni tam máme menší nebo větší chyby, tak se ty báby na úřadě regulerne poserou. A jána druhé straně ve frontě taky. [No_-_name] (5.1.2024 12:41:40)
Googlil jsem a v jedné nasrané diskuzi na FCB, kde mimo jiné odpovídal technik STK to probíhá tak, že oni nesoulad na STK zjistí, zapíší do poznámky protokolu o STK a ty máš 2 roky na to, zajít na úřad a tam to zapíší do systému. Oni totiž ty zvláštní záznamy jsou jen v TP... A ještě něco. Kopii velkého TP neuznávají - není to doklad. Takže o originály stejně přijdeme. Když ho stejně ztratíte - musíte na zastoupení výrobce vozidla a opět projít tou dlouhou cestou schválení sajdy, pneumatik, apod... http://www.jawamania.info/Files/users/6423/416733950_10219629368204806_8514263311315135077_n.jpg [ED250] (5.1.2024 12:12:51)
Já to taky řešit nebudu, na STK jdu až za dva roky. Třeba to někdo napraví. [ED250] (5.1.2024 9:51:36)
Jojo, moje auto už taky nemá právo na kola, na kterých léta absolvovalo STK :-D jsem zvedavej, jak se s tímhle systémově poperou, ale hlásit nic nehodlám, já si v tom bordel neudělal... [No_-_name] (5.1.2024 9:19:28)
Tak mi to nedalo a schválně sem se kouknul. Motorky jsou ok, ale auta teda poděs. U Volva mám napsaný jen základní rozměr pneu, který tam ani nedostanu, protože je určen pro základní motorizaci s malejma brzdama. :-D Felda to samý, jen 165/70 R13, o R14 nic atd, typy motorů taky špatně. :-D [Borderer] (5.1.2024 8:43:12)
Na webu dataovozidlech.cz není potřeba žádná identita. Auta tam mám prakticky v pořádku, u jednoho je špatně pojištění. Zato u Jawy a ČZ mám nulový výkon (to souhlasí s jídními výkony), nulové rozměry, nulové spotřeby a vůbec žádná kola ani gumy.
Jsem zvědav, co by dělali na STK, kdybych tam s tím přijel bez TP. Na ČZ mám 12 let propadlou STK, protože tam mám 18" kola místo 16". To bych nově teoreticky mohl projít :-)
Na Dněpru mi tam většina údajů chybí, jen hmotnost tam mám o 50kg lehčí. Ale ta je stejně špatně i v papírovým TP. naštěstí to neváží.
Na Uralu mi tam chybí emisní třída. Takže by už nemuselo vadit, že jsem vyhodil ucpané katalyzátory. Jaký idiot vůbec vymyslel dávat kat na karburátorový motor? Ta náhodná směs ho musí zničit za týden.
[Deadman] (4.1.2024 21:57:16)
STK mají všechny data .10x

Hlavně na STK si otevřou svůj systém, (kde jsou jen ty digitální pičoviny z PORTÁLU OBČANA) ,a vůbec je nezajímá nějaký váš velký TP.
Od včerejška je velký TP pro úřady(a STK) jen cár papíru, asi jako když si donesete včerejší noviny. Co nemají v systému, to pro ně NEEXISTUJE.
Takže 90% vozidel už letos neprojde STK.13x
[monty] (4.1.2024 20:52:38)
longr: viz Tomas...na webu https://www.dataovozidlech.cz/ ze kterých mají čerpat ty STK jsou identické údaje z portálu občana/registru vozidel...tedy nekompletní.

Všechny moje vehikly už mají "zelenou plachtu" tzn. že ta data zadávali nikoli ručně, ale v digitální podobě a musí/měly by být v nějaké databázi.
Nechápu tu jejich drzost, že chtějí aby občan dělal dvojitou kontrolu jejich systému, který (beztak x-krát předražený) zaplatil z daní 🤬
[jaw250] (4.1.2024 19:00:27)
Nebyl bych takový optimista jako autor "článku" z odkazu od longra. Schválně jsem se díval na ten "portál dat o vozidlech" a jsou tam podobné nesmysly jako v tom výpisu z portálu občana. Je zajímavé, že např. v portálu dat o vozidlech je správně datum první registrace, který mi ve výpisu chybí, ale i tak je to motorka zcela bez kol (a žádné není ani poháněné) se spoustou dalších nesmyslů. A zrovna u kol se trochu bojím, že pro STK bude primárním zdrojem informací databáze. [Tomas] (4.1.2024 17:12:51)
No rozhodně bych teď nešel na úřad cokoliv zapisovat, aby mi sebrali velké TP. Možná za pár měsíců, až se systém zaběhne a bude jasné co a jak. [Jad] (4.1.2024 13:01:43)
Zajímavé, moje Oktávka nemá typ, jen variantu Super a spotřebu 76 litrů. Já vůl zaved do garáže internet. Doufám, že si to nepřečte a nezačne vyžadovat. :) A Dněpr má typ motoru čtyřtaktní dvouválec. Tady se nabízí změna východního železa za západní. Akorát místo BMW vygravírovat KMZ :) [Davy_] (4.1.2024 12:54:05)
Navíc ještě udělali to, že nemusíš vozit řidičák ani techničák. Strašný! [Vesnican] (4.1.2024 12:46:24)
Co dělat, když některý z údajů neodpovídá realitě?
Pokud jste našli nesrovnalost v zobrazených záznamech, obraťte se na obecní úřad obce s rozšířenou působností. Vezměte si s sebou dokumenty, které dokládají chybně zobrazený údaj. Pro získání informativního výpisu si můžete zobrazený přehled stáhnout nebo vytisknout přímo z internetového prohlížeče.
Údaje z Registru silničních vozidel v současnosti nelze reklamovat nebo měnit elektronicky, ani prostřednictvím aplikace Portál občana. To je sken z dotazů na portálu. V odkazu podemnou píšou, že lze reklamovat údaje elektronicky....
[ED250] (4.1.2024 12:46:20)
Tak jsem se mrknul do portálu občana. U jedné jawy zmizela sajda a u Hondy zmizela alternativní pneu. Vše je správně zapsáno v TP. Píšou, že když najdu odchylku, mám fyzicky navštívit úřad a napravit to. Kašlu na to. Nikam nejdu. mají tam bordel.... [ED250] (4.1.2024 10:33:01)
já mám v TP taky bludy, třeba u pionýra hnanou přední nápravu apod. [Kuba z Neve] (4.1.2024 8:33:34)
ještě jedna drobnost pro zasmání. I vpapírových velkých TP jsou blbosti. Ve velkým TP od auta mám alternativní pneu 195/85 R15 a k těmto pneu mám zapsány disky 7J-14 (takže mezi diskem a pneu mám asi vzduchoprázdno). V dalším TP mám místo typu motoru napsáno jen Jawa 350, takže tam můžu dát cokoli od péráka po 639 atd..... [HonzaBK] (4.1.2024 7:14:30)
V okolí znám velmi málo lidí kteří nemají bankovní identitu. Dnes už skoro každý občan má svůj bankovní účet na který přistupuje přes internet a to je právě ta bankovní identita. Prostě se tam přihlašuješ úplně stejně jako do banky. Máš tam úplně stejnou přihlašovací stránku. Pokud používáš bankovní identitu je za tvoji osobu odpovědná banka, ta dává státu garanci, že se tam přihlašuješ právě ty. Pokud používáš jinou identitu (moje ID.....) to jsou státní identity. [HonzaBK] (4.1.2024 7:08:55)
Právě že by to mělo být tak, že ve chvíli, kdy ten TP seberou, jej opíšou do databáze. Jen tak zahodit to nemůžou. Jsou to data, která u většiny aut jinde nejsou a do té databáze se nějak dostat musí. [longr] (3.1.2024 19:21:20)
Ano, samozřejmě, že se TP ztratí a náhodou se najde kopie...tak jsem to udělal už dávno u panelky, problém je, že časem bude už jen ten elektronický TP a hlavně, že většine lidí toto nedojde, seberou jim TP a najednou budou mít povolen jen jeden rozměr kol v lepším případě, v tom horším navíc všechny ty nesmysly, co jste vypsali níže a na STK to techniky nebude zajímat se obávám... velký TP nebudou brát v potaz, takže zase běhání po úřadech s fotokopií a tlak na ženské za okýnkem, aby do systému vše dopsaly.

Jako já nemám nic proti digitalizaci, spíše jsem pro, ale aby to dopadlo třeba jako v Estonsku, ne aby to zase po česku posrali od A do Z jako skoro všechno 🤦‍♂️🤷‍♂️

Dnes jsem ještě viděl, že na Tatra klubu řeší to samé https://www.facebook.com/groups/730707434097271/permalink/1734407613727243/ a i s tím, co píšete tady jsem dopadl celkem dobře, protože krom alt. pneu a ráfků jinak všechno sedí, a to dokonce i u té panelky 😕
[jaw250] (3.1.2024 17:21:46)
Jinak není pravda, že se k technickým údajům lze dostat jen skrze portál občana. Druhá možnost je vyplnit formulář ,,Výdej dat z registru silničních vozidel " a za 50 kč/ stránka si to nechat vytisknout.

V prosinci jsem dělal přepis barvy v TP a paní na přepážce mi poradila, ať si staré TP při změnách nechám doma, nahlásím je jako ztracené, ale prosila mě ať jim přinesu jejich kopii, aby měli z čeho čerpat údaje😁 To je Kocourkov, ale paní palec nahoru za praktickou radu
[Prohorovka] (3.1.2024 16:27:05)
Nevýhoda je, že čerpají informace téměř z prstu. Nová auta se do nového systému uvedou rovnou a stejně tak změny u daných aut se rovnou evidují. Načtení něčeho, co v evidenci v podstatě není, je nemožná. Jediná možnost, jak to do portálu správně doplnit, je opsat to přímo z TP, případně udělat jeho sken a přiřadit k digitální "složce" auta. To ale v podstatě nemají možnost udělat jindy, než ve chvíli, kdy se bude dít nějaká změna v údajích. Těžko můžou udělat svolávačku s tím, že si potřebují data doplnit. Další možná šance by byla, že by TP skenovali a digitalizovali třeba při STK, ale to by zdržovalo a beztak by si to dekra nechala zaplatit. Navíc je několik různých typů tiskopisů techničáků, spousta z nich je vypisovaná ručně a převést to v takovém rozsahu do digi verze je nemožné. [longr] (3.1.2024 15:12:13)
Už vidím ty zoufalý pohledy techniků na STK, emisích, ženskejch na přepážce ouřadu při přepisech, jak vysvětlujou důchodcům cosi o nějakejch portálech ovčana...Spousta prom...danýho času pro všechny, hledání, dotazy. Jojo, když něco funguje, proč to nezměnit, ne. Ale hlavně že se ušetří pár milionů, který se mohou hodit do kanálu někde jinde: https://www.facebook.com/martin.kupka1/photos/a.553807514667840/5360453040669906/?type=3&ref=embed_post [sam559] (3.1.2024 14:15:17)
Já mám u pár strojů, které jezdí, napsáno, že jsou vyřazené a u pár aut, co jsou dávno ve šrotu, je, že jsou provozované. Po tomhle už jsem to víc nezkoumal. [Bakoun] (3.1.2024 14:09:41)
po tom co jsem viděl na portálu občana, se mi všechny velké TP ztratily. Nechápu to jak se to jenom mohlo stát. :D . U osobáku nemám tažné ani alternativní pneu. u motorky nemám alternativní pneu, ani alternativní motory. Prostě super. [Doly_cz] (3.1.2024 13:00:37)
Všechny alternativní rozměry kol zmizely, někde se dokonce změnily zcela rozměry pneu. U californiana 362 se mi změnil typ motoru z 362 na 638-3 a je tam výrobce Cagiva, to je teda fakt špíček. Někde zmizely rozměry kol a pneu zcela a je to prázdný. U VW se mi změnil typ motoru z JR na 1.6TD, zmizelo tažný... To jsou asi tak nějak základní věci, co jsem si na první pohled všimnul. Nádhera. Snad na STK budou brát jako směrodatnou plachtu a ne to co je v té elektronické podobě, protože to vůbec nesedí. A to vůbec netuším co bude u vleku, protže ten není napsaný na mě. [Pásovec] (3.1.2024 11:41:39)
Koukal jsem na to a chyby v technických údajích mám u všech vozidel. Například u pionýra mám spotřebu 50 l/100km a můžu tahat nebržděný přívěs 60 kg. U Jawy 350 nemám velikosti kol vůbec. U pionýra se něco reklamovat bojím, abych nepřišel o původní tp. [Honza (Js)] (3.1.2024 11:29:42)
Předpokládám, že většina lidí, stejně jako já, nemá zařízenou Identitu Občana ani Bankovní Identitu, takže online Portál Občana je pro ně nepřístupný. Takže většina z nás si to zkontrolovat nemůže.
Předpokládám, že asi každému myslícímu se před cestou na registr vozidel velý TP "ztratí" a doma najde jen jeho kopii.
[Deadman] (3.1.2024 11:03:27)
Kompletní statistiky SQL spojení: 1 (5), 0,078 s v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 30.5.2024 18:42:11