Autor:
Nepřihlášený uživatel
Příspěvek:
0/2000
Příspěvků: 49, poslední: 2.11.2020 18:54:3068142.Informace
Jedu si s kamarády na malý výlet v koloně na J250/592 . Náhle kamarád předemnou musel zastavit a já abych zastavil tak jsem musel hodně přitlačit na zadní brzdu - a co se nestalo. Páka se ulomila - v místě konce hřídele s pákou brzdy. Jak se tohle může stát - nechápu. Šlo mě o život - ještě že to dobře dopadlo. Sice jsem to položil ale nic se naštěstí nestalo. Takže varování .... zkontrolujte si pedál brzdy ..
Venca_n: "za současný svobo-demo budu muset i čtvrtkilovku registrovat".
Můžeš uvést zdroj této informace ???
[fk] (2.11.2020 18:54:30)
Tlak na spotřebu ani nemohl být, když se spotřebního zboží tak akorát dostávalo a prioritou byl těžký průmysl. Reklama na obrněný transportér, nebo na lokomotivu, jaksi pro běžného občana nemá smysl:-) [Jad] (28.10.2020 19:33:02)
Jediné, co mým dětem opravdu nezávidím je, že ony budou mé zbraně opravdu potřebovat. Tréning obranné střelby bude v multikulturní Evropě nutný k přežití, nikoliv koníčkem.
Z toho, co si pamatuji (je smutné, že jsem už tak starý, abych si to pamatoval) se mi na minulém režimu líbilo, byla absence brutální reklamní masáže ze všech stran, absence tlaku na spotřebu. To je jediná zásadní principiální vada současné společnosti celosvětově.
Pokud jde o naši zemi, vzali jsme si ode všech to špatné a né to dobré. Z USA jsme si měli vzít minimalizovanou byrokracii a osobní zodpovědnost za svůj vlastní život, z Německa důslednost a přístup k práci, atd. Místo toho jsme z USA převzali politickou korektnost, z Francie multikulturalismus, z Německa byrokracii a z minulého režimu socialistické myšlení, korupci a klientelismus, pasivitu k špatné funkci státu. Ale za to vše si můžeme hlavně sami.
[Deadman] (28.10.2020 12:46:38)
Přesně tak, nastalo zase vymývání mozků a překrucování historie, viz. pořady z minulých dnů, kdy se z vyhnaných loajálních Němců staly oběti 2.sv. hodné omluv ap., ale že ten národ má na svědomí tu samou válku a milióny obětí a vyhnání Čechů z pohraničí to už jaxi pozapomněli.
A co pan kapitalista Baťa a jiní. Udělali z něho modlu, dal lidem práci, bydlení, ale vše asi nebylo až tak růžové a to se taky neříká.
Co dnešní úřady? Tragedie, taky se dohaduju s katastrem a bude to na roky. Na městech a jinde na úřadech je tisíce spokojených pijavic, soudy roky soudí nesoudí, kriminalita...
[Banak] (28.10.2020 10:54:49)
Nu a já mám problém s tím, že na silnici mi ohrozí hovado pod pervitinem, co má 25 zákazů řízení, ale na novým motocyklu nutno mít ABS.

Posraný pojišťovny musí dostat prachy za povinný ručení, i když vozidlo je roky nepojízdný a nelze tomu utéct. To kdysi nebylo.

Za zlých komunistů jsem si mohl pouštěl kilový RC letadýlko, za současný svobo-demo budu muset i čtvrtkilovku registrovat a škemrat o povolení.

A z toho skvělýho "západu" si bohužel bereme spíš jen to horší...
[Venca_n] (28.10.2020 10:54:43)
Ja mam problem s tim, co se dnes mladym vali do hlavy o minulem rezimu, jak bylo vse drahe, jak byli lide buzerovani, jak bylo nekvalitni zbozi, jaky byl nedostatek.Zivotni naklady byly nizsi nez dnes-proto meli lide peniztych leteche za ktere nebylo co koupit,buzeraci vnimam stejnou jako dnes, v nekterych oblastech(urady)vyrazne mensi,ano zbozi bylo mene technicky vyspele nez napr. nemecke, ale treba hadry(kosile, monterky,oblek byly daleko trvanlivejsi),jidlo -chutnejsi a kvalitnejsi(dnes se jidlo dela tak aby se hlavne mohlo dlouho skladovat a konzervanty chuti nepridaji),maso a uzeniny bych dnes v beznem obchode vubec nedal, kdezto drive jsem nemel problem -zlom nastal v 90tych letech.Nedostatek zbozi - ano, klientelismus -ano ale funguje i dnes(stavebni urad, mestsky urad).Ale mládí, mládí je v tahu.........Zkraceno, nema to smysl, smysl ma pokusit se zmenit situaci tak, aby nam starsim i vam mladym vyhovovala. [El Fag] (28.10.2020 10:34:20)
El Fag> mluvíš mi z duše, mým dětem už nic nezávidím ač byly po celém světě a studovaly v cizině a to převážně za vlastní a moje prostředky, jen jednou za přispění cizího subjektu, ale to už je jiná debata.
Minulý režim rodinu sice obral o majetky, dnešní za 30 let nic nenapravil a ještě se chová tak, jako že se nic neděje, vše bylo už rozkradeno, pardon vytunelováno a rozprodáno nejlépe do ciziny a ještě natahujeme ruce pro podvod zvaný dotace? Osobně jsem slyšel toho dramatika jak sliboval, že doženeme Rakousko za pár let, ale vypustil jen kriminály...
[Banak] (28.10.2020 9:42:00)
Jak píše El Fag, mládí zvládne vše a pokud není provázeno vyloženě nějakou tragedií, vzpomíná se na něj hlavně v dobrém. Vždycky jsem se divil, jak děda smířlivě mluvil o protektorátu...že mu sice zavřeli tátu, nedalo se jít studovat, ale že k jídlu si vždycky něco opatřili a že nikdy neměl nic lepšího, než tenkrát mlíko od sedláka. A že "dneska" je to samej šmejd, co se vyrábí a prodává:-) [Jad] (28.10.2020 9:08:10)
Rodiče byli dělnická třída, dělníci se sice měli mít v socialismu nejlépe, ale nějak to nevypadalo. Výhoda byla, že prachy, které se vydělaly, moc nebylo za co utratit, takže se snáze šetřilo na důležité věci. Dovolená dle vlastní fantazie (třeba západ)? Utopie. Kdo nebyl ve straně (nedej Bože vystoupil, když zjistil, že ani to k ničemu není) nebo neměl známosti, ten si neškrtl. "Ne, nejsou a nebudou! Á, pan doktor, jistě, máme, můžete si vybrat, schováváme je tu pro vás!" Dnes? Co není skladem, objednáš a kolikrát druhý den máš. Chceš na dovolenou? Žádná doložka. A platby? Když nepočítám kartu, tak směníš prachy kdekoliv a netřeba žádost o valuty. Kdo chtěl studovat, ale neměl vhodný profil, studovat nemohl. Minimálně ne to, co chtěl.
Starší vzpomínají na to hezké, protože byli mladí a člověk potlačuje to špatné. Já z Komančů zažil Sunar a plínky a na to si stěžovat nemůžu, ale tu dobu bych zažít nechtěl, přesto, že mám zálibu ve věcech z těch časů. Ale rozhodně je nekladu za vzor skvělosti.
[longr] (28.10.2020 8:57:40)
zahradnik - mama sla za tim elektrem s tebou a nahodou mela v penezence 8000(4 vyplaty)takze tu televizi mohla hned koupit.Ale jo, stejne jsem koupil favorita pro syna kdyz jsem zahlid ze je vykladaji do prodejny,okamzite pro penize a neodbytnost v obchode.Tys musel mit nejake trauma ze te to tak dodnes bere a pritom to mas nejspis od rodicu.Ja na tu dobu vzpominam s usmevem, byl jsem mlady ,zdravy, bez fyzickych problemu, manzelka a tri deti a vsechno jsme zvladli. Kdo dnes v dnesni bajecne dobe ma 2 a vice deti? Kazda doba ma svoje, jediny co me stve je enormni narust byrokracie. [El Fag] (27.10.2020 22:23:31)
Banak: ale to to je tvá volba, co si kupuješ. [Banjokid] (27.10.2020 17:53:54)
Jistě a dnes je vše jinak a je naprosto křišťálově čisté. Nežereme kvalitní laciný náhražky, jistě je už maso i v každým párku, mléko už není mrtvá bílá voda. A super krámy mají jen suoer zboží. Nikde se neuplácí aby byla práce, nemontují se kurvítka .... Raději pojďme jawám. [Banak] (27.10.2020 17:38:26)
Kvalita byla poplatná době a leckdy závisela na tom, který den v týdnu to bylo vyrobeno. Dále taky, když hořel plán a některé součástky ve výrobě začínaly chybět, tak se začaly brát ty trošku lepží zmetky z bedny zmetků a když hořel ještě víc, tak se montovalo skoro všechno.
Minulou dobu pamatuju a rozhodně není pravda, že se všude koupilo stejný zboží za stejnou cenu. Často bylo potřeba připočíst úplatek. Cement se kupoval často přímo z vagonu, obkladačky byly hnusný a ty hezčí po známosti jen někde. Pro auto jeli naši až do košic, protože tady nebyly a družstevníci co byli na zájezdě na slovensku si všimli, že do Košic dojel vlak se škodovkama. Tak naši vyrazili naslepo do košic a auto se jim tam koupit podařilo. Kočárek na bráchu museli jet koupit do 40 km vzdáleného města, protože tady prostě hezký nebyl. Jo a ten hezký byl jen v červené barvě, takže brácha jezdil v červeným kočárku. Čerstvý chleba člověk dostal, až když se prodal poslední bochník včerejšího (pro kamarády byl čerstvý hned). Pytlíky s mlíkem měly umyté datum, aby nebylo vidět, že je staré. Boty se jezdily kupovat tam, kam přišlo zboží, klidně do zastrčené střediskové obce v jiném okrese. Kolo favoritku pro bráchu se podařilo po známosti sehnat až v Prostějově. Barevnou televizi jsme nemohli sehnat několik měsíců (neměli jsme známé). Až jednou máma šla zadní uličkou za prodejnou elektro a všimla si, že je přivezli. V prodejně jí tvrdili, že nic nepřišlo. Tak tam udělala bengál a dostala ji. Musela ji ale vzít okamžitě. Tak jsme ji nesli s mámou přes město a pak ji vezli domů autobusem. Mně bylo cca 10 let a televize se pěkně pronesla. Bavlněné plínky, co byly měkké a ne jako šmirgl nám sehnala teta až někde v Praze. Sunar byl na lékařský předpis. Salám kolikrát zelený a na maso se stála fronta a když jsi měl štěstí, dostals hezký kousek ale k tomu jsi musel koupit i nějaké podřadné, aby ti to vůbec prodali. Zelenina byla kapitola sama pro sebe. A vedoucí ze zeleniny měla novostavbu jak hrad.
[zahradník] (27.10.2020 16:49:21)
A to zboží např. potraviny byly kupodivu i poživatelné, ale neměly normované rozměry dle EU. Neboj i u nás se vjelo do socialismu š1000mb, 110, 120 a panelka se prodala jednomu místnímu traktoristovi, který ji prochlastal dále, jak jsem zjistil při pátrání po ní už před 30 lety. [Banak] (27.10.2020 14:21:16)
S těmi supermarkety: nemuselo se jezdit někam dělat nákupy, protože se všude koupilo stejný zboží za stejnou cenu. [vwkäfer] (27.10.2020 13:30:54)
V 80-ých letech na kulatých seriových kývačkách jezdili jenom dědci, mý kamarádi je měli všichni nějak vytuzený. Takže pravda, nepamatuju dobu, že by se kejvyčky používaly jako dopravní prostředek na návštěvy příbuzných ve vzdálennosti 100 km. Můj otec měl Oktavii Super a pak Š110 L, ono stejně rodina s dětma buď musela někam jet autem nebo holt vlakem nebo autobusem. My jezdili autem, a to vesměs v létě na dovolenou, a pak po příbuzných na návštěvy, případně s vozejkem něco přivézt na zahradu. Supermarkety nebyly, ve všech krámech bylo stejný zboží a stálo to všude stejně. Do práce moji rodiče jezdili autobusem linkou. Ty doby, jak píšeš, nepamatuju. [vwkäfer] (27.10.2020 13:29:15)
Prd teorie kolem komínu, kolik ti je, že to pamatuješ? Konstruovali to na příslušnou dobu a její potřeby. I moji rodičové jezdili normálně na panelce na návštěvu příbuzných 100km, když řeknu mladýmu že tata jezdil na 555 taky 100km na studia tak taky nechápe. [Banak] (27.10.2020 11:46:31)
Další věc je, že kulatý Jawy nebyly konstruovaný jako prostředek na dálkové cestování, ale na cestu do kravína, na pole ke kombajnu, do dílen JZD, do vedlejšího města, prostě na takový ty pojížďky kolem baráku. [vwkäfer] (27.10.2020 10:10:58)
Na jawě se cestovat v pohodě dá, pokud na to máte postavu. Já se svými necelými dvěma metry a dlouhýma nohama se na kývačkách pohodlně nepovozím. 63x je pro mě ještě v pohodě a dá se na tom i slušně jet, ale pokud někdy sednete na něco "západnějšího", tak na Jawě jezdíte spíš jen pro to, že ji máte rádi, ne proto, že by to bylo zas tak pohodlné cestování. Pavel Suchý dokázal, že se dá na 634, případně 638 projet světem a motorka to vydrží, takže takový šunt to zase není, když se poctivě připraví. Prostě je to o srdci. Někdo nedá dopustit na silničky, endura, někdo na Jawu, někdo jezdí vše a vše si užije jinak. Přesto, že se na kývačce hrbím a nohy trpí, tak mě to baví. Přitom místo kývaček bych mohl mít pořádné enduro, na kterém bych se pohodlně vozil a cesta by byla komfortní. Jenže asi by mě to tolik nebavilo. O tom to je. [longr] (27.10.2020 9:36:05)
Milos634: Tak dokud se člověk prdlá po blízkém okolí, je i ta dovolená na Jawě super. Když ale pak potřebuješ ujet 1 000km dva dny po sobě, tak už ta Jawa zase tak skvělá není. A to je podle mne ten rozdíl, proč si to oni neumí představit. Každý má to svoje. [Borderer] (27.10.2020 7:18:56)
k tvym problemum lze jen rict "jakej pan, takovej kram". jo určitě hodně ovlivnim, že to někdo poddimenzoval :-D [slis] (27.10.2020 2:46:38)
slis:
Na padesátkách čs. výroby jsem najel šestimístný číslo kilometrů. Netřeba mi dávat lekce.

A k tomu tvýmu:
"... záchyt reakce u zadní brzdy fichtla, těch se mi rozlítlo několik a repliky to nebyly (zadní osa řádně utažená),...

- taky se mi na J21 jednou roztrhl za jízdy při prudším brzdění. Tehdá to byla moje chyba - řetěz to chtělo zkrátit o dvoučlánek a záchyt by líp seděl. Byl starej 18 let a najeto měl 37 000 km...
[Venca_n] (26.10.2020 19:54:54)
Zaujímave čítanie. Ja som na "kráme" dal za dva dni presne 1496km, na spodok Slovinska a naspať, ťahal som Pav-a. Keď to rozprávam "motorkárom" čo majú cestovné mašiny tak tomu neveria, že by sa to báli a podobné kecy.... Išiel som sám, lebo partia čo mala ísť, sa posrala keď sa naozaj malo ísť. Iba toľko ku tým "krámom a šrotom" ;)
https://www.mojevideo.sk/video/2dac7/bohinjsko_jezero_(slovinsko)_na_jawe_350.html
[Milos634] (26.10.2020 19:06:23)
slis - k tvym problemum lze jen rict "jakej pan, takovej kram". [El Fag] (26.10.2020 18:17:33)
slis: Jenže tady nikdo Jawy, ani fichtly nevychvaluje, že to byl v době jejich výroby nejmodernější výkvět techniky. Ano, pérák a kývačky byly v době svého vzniku moderní a konkurenceschopné, později Jawa rychle ztratila krok se západní konkurencí. Ale výroba byla poměrně kvalitní a při správném zacházení ty stroje hodně vydržely, proto je lze provozovat bez větších problémů ještě dnes. A pokud je někdo provozuje dnes, tak to určitě nedělá z důvodu, že by si myslel, že je to i dnes nejlepší a nejbezpečnější motorka na světě, ale proto, že je má prostě rád a chce na nich jezdit. A samozřejmě by chtěl kupovat kvalitní náhradní díly. Pokud ti praskne originální záchyt bowdenu po 60 letech od výroby, tak na to má nárok, na to, že je to značně namáhaný díl. To spíše svědčí o jeho kvalitě, než nekvalitě. [Ota] (26.10.2020 12:48:20)
JZ: já zase řikám, že venca tady nadával na šrot díly u věci, která už byla šrot z továrny, třeba záchyt bovdenu na stupačce kejd a panel moc bezpečnej neni, minule se mi to urvalo, je to prostě subtilní, nebo záchyt reakce u zadní brzdy fichtla, těch se mi rozlítlo několik a repliky to nebyly (zadní osa řádně utažená), jinač pro vencu vytáhni hlavu z míst, kde slunce nesvítí a koukni se, co se ve světě vyrábělo v době, kdy se u nás chrlily jawky po tisících, na jawě jezdim často a rád, jenom se jí nebojim objektivně ohodnotit. [slis] (26.10.2020 12:24:58)
Nejdražší anonymní slise, já v žádném případě netvrdím, že je vyrábíš. To mě vlastně ani nenapadlo, i když svou následnou opovědí jsi u mě evokoval něco o potrefené huse...

Já jenom říkám, že když někdo vyrábí nebo komerčně opravuje náhradní díl na brzdovou soustavu, tak by měl setsakramentsky dobře vědět, co dělá. Jinak je jednou nohou v kriminále. A kvikot o tom, že když to byly křápy z výroby (ano, svým způsobem byly), tak to neomlouvá to, že náhradní díly musí být ještě větší šmejd a je v pořádku, že se na tom někdo zabije, je naprosto mimo mísu. Nic víc, nic mín.
[JZ] (26.10.2020 11:32:49)
JZd : To břečíš na špatným hrobě, já ty sračky nevyrábim.
longr : fichtl to by ultra kekl, vidle co se kroutily už jako nový, občas se prohnul rám, upad vejfuk, nesvítilo to, nebrzdilo to, kvalty poskládaný napiču, spolujezdec pod sebou neměl rám, takže plechy praskly atd, jo venco takovej stroj si kup ať ti dělá radost :-D
[slis] (26.10.2020 10:35:01)
longr: Jenze to platilo ve vychodnim bloku, prohnili kapitaliste byli uz davno sakra nekde jinde. Kdyz se podivas na moji Hondu MCX50, rok 1981, a vidis bezdusovy pneu, kotoucovku, sani klapkou, 7kw vykon, 5 kvalt, maximalku v TP 80km/h, oilmaster, 12V elektriku s altikem a usmernovacem, bezkontakt zapalovani ... A uvedomis si ze v te dobe se na Slovensku porad vyrabel ten pionyr, tak se muzes akorat smat nebo brecet.

Honda Cub nastavila v roce 1958 (ano, v dobe kdy u nas sbidou jezdil Parez) sakra vysokou latku, a vubec nebylo snadne ji prekonat. Schopnych a pouzitelnych padesatek nicmene existovaly hromady, v dobe kdy svet jeste zajimaly 50ky to vyrabela spousta firem, a vpodstate vsechno bylo znatelne lepsi nez Pionyr.

Priklad treba portugalsky Famel. Kamaradka to vyfotila v Portugalsku, je to velice schopny a zajimavy stroj, ale kdo o nem kdy slysel ? I kdyz to budes cilene shanet v inzerci, objevi se jich par do roka, protoze v konkurenci co byla se jich nenasekaly miliony ale sbidou desetitisce. https://krizon.rajce.idnes.cz/Panelka_automatic/1466834056

A to je presne to co drzi pionyra nad vodou i dneska. Je to silena pomsta, nedodelanej a zastaralej uz v okamziku kdy vyjel z tovarny, ale alternativa k nemu proste nebyla, koupils pionyra nebo chodil pesky. Diky tomu se jich nasekalo 5 milionu, a diky tomu se i dneska da provozovat, protoze jsou dily.
Malokdo bude takovej silenec aby koupil neco na co proste dily nejsou, nebudou, a jedina sance je koupit dalsi motorku pod kudlu. Jako treba v pripade me Hondy - byla padla, ma rozbitej otackomer, a jedina sance je koupit ulozenku na ebay za vic penez nez kolik me stala cela motorka ...
[Krizoň IV.] (26.10.2020 9:34:28)
Je dobre ze to tu takto pises. Repliky na provozne dulezity mista jsou o usta. Stejne tak kupovat renovovany puvodni dily,kdyz to nemas v oku nebo puvodni dil na porovnani, snadno koupis zase jen nalestenou repliku. Pak se stavaji tyhle veci.
Ale i origo dil muze prasknout, masiny maji svuj vek. Chce to jezdit na pohodu a nedivocit. Kdyby se neco stalo, tak at to neskonci nejak blbe.
[Bart.] (26.10.2020 9:27:08)
Mě se takhle strhl na brzdové páce tisícihran. Naštěstí to nebylo za jízdy. Byla to replika kupovaná v době, kdy jsem ještě neobracel každý díl 10x v ruce. Člověk se stále učí. Tak jsem si procvičil svařování a navařil na ten šunt původní osičku... [Banjokid] (26.10.2020 8:52:35)
Drahý slise, pokud někdo uvádí na trh náhradní díl bezpečnostně relevantního systému (brzdy, řízení), nese za jeho funkčnost plnou, a tedy i trestně-právní, odpovědnost. Ledaže by se ukázalo, že jeho selhání bylo v důsledku nesprávné montáže nebo zacházení. [JZ] (26.10.2020 7:25:52)
Mimochodem známý při chromování původních výfuků na kývačku kdysi dávno zapomněl brusiči sdělit, že má nechat sváry na pokoji. Když jsem mu ji po létech odvodňoval po povodni, při startování střelila do výfuku a výfuk pukl po celé délce. A mně takhle prdla turecká rybina normálně za jízdy. Taky odleštěný svár. [longr] (26.10.2020 7:05:51)
Mohl by to být i simson, i když je myslím o chloupek těžší. A v době 80. let, kdo měl simsona, byl král. Ale pionýry byly dostupnější a jednodušší. [longr] (26.10.2020 7:02:34)
Venca_n : Honda Super Cub 49ccm. [Krizoň IV.] (25.10.2020 19:22:20)
Venco, mohla by to být třeba čínská Betka. Ale taky jsem si nakonec pořídil pionýra, než toto:-) [Jad] (25.10.2020 18:05:46)
Hlavne ti spousta veci nedochazi.V 50-tych letech to byly stroje na solidni urovni, s postupujici dobou uroven vuci svetu klesala. [El Fag] (25.10.2020 17:38:57)
slis:
Z hovnitu, jo...?
Fajn. Jistě mi ukážeš, kde si koupím motocykl 50 ccm, s max. rychlostí cca 70-80 km/h, vážící zhruba 65-75 kg, otypovaný pro 2 osoby. Nechci nějakej střep s variátorem, ale motocykl, s normální mechanickou převodovkou a nádrží mezi koleny. Potřebuju, aby vydržel do GO zhruba 30 000 km.
Jistě jsi objektivní hodnotitel na úrovni a víš, kde si takový konkurenční výrobek pro ty staré Jawy opatřím...!
[Venca_n] (25.10.2020 17:38:03)
Ano, jsem ftipálek a ačkoliv jezdím na jawě, nic mi nebrání v objektivním zhodnocení stroje a nebojim se říct, že je to zkonstruováno z hovnitu a spousta věcí je nahovno :-D [slis] (25.10.2020 15:39:54)
Venco, slis je ftipalek, mysli tim ze Jawy a "pomsty" jsou sunty.Nejspis to bude mlady dynamicky progresivni a uvedomely obcan, ktery si neuvedomuje, ze pokud jezdim Jawu dorovolne, je to muj problem pro ktery jsem se rozhodl a vim co od toho cekam, pokud si ale kupuju nahradni dil ktery nema vlastnosti potrebne pro funkci tak je to minimalne podvod. [El Fag] (25.10.2020 9:52:33)
Dávám za pravdu Montymu ... bylo to čerstvě nachromované když jsem to kupoval ... takže částečně odbroušený svár a pak to rupne. [CABAN] (25.10.2020 9:32:35)
slis:
Co to meleš...? Jak to souvisí...?
[Venca_n] (25.10.2020 9:18:13)
Venca_n: Kdybys vedl válku proti šuntům, nezabejval by ses o jawy a ty pomsty z Považských strojáren. [slis] (25.10.2020 8:59:09)
00: Ona ta replika může být i kvalitní. Jenže "trh vše vyřeší", tak se trhá - prot se ty repliky dělaj jen na kšeft. Lidi maj stále méně znalostí, protože doba průmyslová je fuč, takže už nepoznaj šunt od kvality.
Sám jsem vedl válku kvůli klumpům, dosáhl jsem sice dílčí úspěch a zboží šlo z krámů zpět, ale ta banda zmetků funguje dál: https://www.motomax.cz/
Tehdy šlo o žárovky 6V 35/35W, životnost několik hodin, prohozený tlumený/dálkový, stínící misky natočené libovolně atd.
[Venca_n] (25.10.2020 7:35:26)
Repliky... Snad na to lidé jednou přijdou... [00] (24.10.2020 22:16:42)
Nejspíš atrapa na kšeft. [Venca_n] (24.10.2020 21:36:45)
při broušení pod chrom někdo odbrousil půlku sváru? [monty] (24.10.2020 21:04:42)
Originál to nebyl. Koupil jsem páku před léty na burze - byla asi nově chromovaná - originál mám ještě někde doma. A fotka bude jak hřádel demontuju z motorky [CABAN] (24.10.2020 20:59:48)
Fotka?

Originál? replika? Česká? Turecká replika?
[monty] (24.10.2020 20:23:48)
Kompletní statistiky SQL spojení: 1 (5), 0,094 s v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 24.11.2020 20:28:36