Autor:
Nepřihlášený uživatel
Příspěvek:
0/2000
Příspěvků: 4, poslední: 4.3.2020 15:06:4967552.Veteráni
Hezký den všem. Chci se pustit do GO motoru a řeším tyto kartery, viz obr. http://www.jawamania.info/tree/images.aspx?rootid=237268&nodeid=273981 . A teď dotazy:

1) Se zavařením přepážky asi nebude žádný problém. Ale dáváte svářeči i pravé víko aby veděl přesnou polohu přepážky?

2) Jakou technikou zavařit obroušené uložení pro gufero u výstupu z převodovky? Nastrčit tam ložisko a ovařit?

3) Úchyty motoru sice nejsou vyloženě uražené, ale oválné a vyčvachaté - především spodní a horní zadní. Řešit (vyvařit,vyvrtat, brousit) nebo neřešit?

4) V motoru bylo volné bronzové průchozí pouzdro převodovky v levém karteru. Lepší je nechat vystružit nové na míru, nebo stávající zalepit?

Předesílám, že tenhle motor nechci na leštěnku, ale bude to polykač kilometrů. Vím, že je to docela dost oprav na jedny kartery, ale pro jejich záchranu hovoří to, že v nich perfektně drží ložiska, jsou párové a jde do nich použít bez broušení 30W zapalování. Sháněl jsem po burzách lepší, ale každé měly něco, od volných ložisek, uražených úchytů, provalených přepážek, či nebyly párové.... Jestli máte někdo na prodej fakt pěkné, rád koupím nebo za něco vyměním. Jinak budu opravovat tyhle. Předem díky za postřehy.   5) najdu někde na karterech odvzdušňovací otvor pro převodovku?
Zdarec, na těhle karterech je tolik práce s nejistým výsledkem, že bych raději sháněl jiné a tyhle věnoval výkupu. Ještě se dají sehnat i celé motory za slušné peníze.zdar sam559 [sam559] (4.3.2020 15:06:49)
1) Když to máš na ježdění, tak tam něco vlep na silikon, kousek vytvarovanýho ALU plechu, je to prasárna, ale jestli bude dokurvenej i ten zbytek, tak ti stejně dřív nebo později prdne řetěz a budeš se tlouct dohlavy že si to vařil- ale klidně, jen vař, když tě to výjde levně..
2) Ložisko ne, teplem se bude ten kroužek stahovat, a stejně to někdo bude muset opracovat, spíš plnej matroš, z fotky to vypadá že někdo jezdil širší řetěz co se používal na vynašecí dopravník u kravína.. to osazení tam snad už vůbec není, ale blbě vidím. Kdyby tam nějaký osazení bylo, dalo by se gufero nalisovat z převodovky ven, dát segerovku, a pak ložisko, ale tady snad není ani šlupka.
3) Vyvrtat, vystružit a dát pouzdro a zalepit bude nejrychlejší, když to budeš vařit tak se to může zkroutit a tam nechceš aby ti tekl olej..
4) Ten motor má něco zasebou, když to vylepíš, zachvíli je tam vůle, následek bude že se vylomí jeden, nebo všechny zuby na předloze, změřit jak je tam oválná díra, udělat futro a pak je vystružt obě v ose asi bude vyšší dívčí alé de to.
5) Odvětrání se nachází nahoře, za řadícím automatem je to dírka, o trochu větší nebo menší než špendlík.
Sehnal bych jiné kartery, ale třeba todle všecko bude dobrý, a bude strženej svorník na válec, uložení na řadící vidličku je taky prdel opravovat když je provalený nebo vyčochtaný, nebo to bude nalomený tam, kde je ten trojúhelník co drží pružinu stojánku, když se tam nedá, a stáhne se to, tak to prdne a teče olej, nebo bude ať na zapalování, nebo jinde strženej závit, nebo někdo z nepárovejch karterů udělal párový, aha, a jak to poznáš, jak víš že ten font číslic je ten správnej, kde si seš jistej, že jsou tydle párový?
No, a teď si sháněj něco lepšího než máš.
[ondrak] (28.2.2020 16:53:51)
Odvzdušňení tam je, je to dírka v oblasti řadícího automatu asi 1mm [riviera kid] (28.2.2020 16:51:51)
vařil bych jen tu přepážku. Odvzdušnění převodovky na pionýru je blbost [Prohorovka] (28.2.2020 13:32:30)
Kompletní statistiky SQL spojení: 1 (5), 0,125 s v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 27.3.2020 23:51:50