Sekce Technika

Sekce Technika je určena k umísťování různých návodů, manuálů, a věcí s nimi souvisejících.

Kdo může přidávat materiály do Techniky?

Technika je kvůli konzistenci a přísné kontrole obsahu sekce uzavřená a proto je přidávání a editace materiálů umožněna jen určeným jedincům. Pokud máte zájem mezi tyto patřit a máte čím přispět, práva na to si můžete vyžádat u mě (HejtmaMa).

Přidávání materiálů

Pokud máte dostatečná práva, na stránce Techniky se vám zobrazí navíc odkaz pro přidání nového materiálu podobně jako je například v poradně pro přidání dotazu. S pomocí něj obdobným způsobem jako dotaz v poradně vytvoříte kořenový dokument pro materiál Techniky.

Jeho titulek a popis bude zobrazen v seznamu materiálů. Po kliknutí na odkaz se zobrazí dialog pro zadání základních údajů o materiálu. Je potřeba vyplnit následující položky:

  • Titulek - Název, který se bude zobrazovat v přehledu materiálů sekce Technika
  • Popis - Krátké textové shrnutí co je obsahem příslušného materiálu Technky (nepovinné)
  • Kategorie - Kategorie materiálu(až v editaci zatím), pro lepší orientaci uživatelů (nepovinné)

Příklad vyplnění formuláře nového materiálu:

Zobrazení materiálu v přehledu materiálů sekce Technika:

Po potvrzení se vytvoří základní záznam materiálu v sekci Technika a měli byste být poté přesměrováni na jeho detail, pokud se tak nestane, proveďte tak ručně přes seznam materiálů na základní stránce sekce Technika. Každý kdo přidá nový materiál se stává jeho vlastníkem a jako takový za jeho obsah odpovídá a má zároveň práva na jeho editaci, případně smazání, pokud mu vlastnictví nebude odebráno administrátorem.

Editace materiálů

Obsah nově vloženého materiálu i materiálu již existujícího můžete editovat(pokud na to máte patřičná práva nebo jste jeho správcem) v detailu materiálu v sekci Technika. Pokud máte práva na editaci, zobrazí se vám příslušná ikonka pro přepnutí do editačního módu viz. Základy webu. Kromě editace základních položek se vám zde zobrazí i strom dokumentů(popř. souborů) k danému materiálu příslušející, nebo v případě nově vytvořeného materiálu pouze jeho základní uzel. Materiály můžete stejně jako v jiných sekcích editovat jako strom dokumentů a souborů, podrobnosti viz. kapitola Editace dokumentů.

Detail materiálu v režimu uživatele(pro zobrazení uživatelům):

Detail materiálu v režimu editace(správce):