Řešení problémů

Žádný web není bez chyby, a o to méně tento, protože se vytváří v extrémních podmínkách a není čas jej testovat, proto jsou jeho testery uživatelé, pokud tedy narazíte na nějakou chybu, pokud nebude uvedeno jinak, když ji oznámíte, je velká pravděpodobnost, že při dalším updatu bude opravena. Veškeré problémy s webem hlaste pomocí systému vzkazů, pokud se nejedná právě o problém se vzkazy, takový hlaste na ICQ nebo e-mail příslušného správce. Vrchním administrátorem webu je HejtmaMa, nikoliv Admin, a to z důvodů těch, že administrátorský účet se používá výhradně k updatu a servisním operacím s webem. Počítejte s tím, že ne na všechny podněty od vás dostanete odpověď, není na to čas, to že na problém bylo zareagováno se dozvíte tak, že daná věc začala fungovat. V horní liště se dozvíte číslo verze webu, podle které poznáte, jestli došlo od vašeho hlášení problému k nějakému updatu.

Výpadky webu

Všude se stane, že dojde k výpadku, ovšem ne všechny výpadky webu musíte hlásit, protože mnohdy se jedná o problémy hostingu nebo dokonce vašeho spojení, a proto jde o věci ze strany webu neřešitelné. V pozdních večerních hodinách může být "výpadek" způsoben aktuálním prováděním aktualizace webu. Pokud netrvá výpadek alespoň 30 minut beze změny stavu, nemá prakticky cenu, abyste jej hlásili, krátkodobé výpadky většinou spolehlivě hlásí štamgasti nebo nejde o chyby globální. Hlaste pouze výpadky takové, kdy vám nebude web pracovat delší dobu a bude se trvale zobrazovat nějaká výjimka. Vaše přílišná aktivita většinou způsobuje nutnost vysvětlování stavu situace mnoha lidem, a tudíž méně času na opravu problému.

Výjimky a nekorektní zobrazení

Výjimky vyvolané z kódu poznáte snadno tak, že se vám místo očekávané stránky zobrazí chybový výpis, jediný výpis, který je relevantní a souvisí přímo s webem je takový, kde je na žlutém pozadí výpis výjimky a hláška na způsob "V aplikaci ... došlo k chybě ... ". Pokud se vám toto zobrazí a zobrazuje opakovaně, zkopírujte kompletní text stránky a pošlete administrátorovi, přidejte komentář jak jste postupovali když k tomu došlo a nešetřete podrobnostmi, tj. napište přesná data, která jste případně zadávali. Pokud pozorujete, že některá část webu nefunguje nebo funguje nekorektně trvale (alespoň 1 den), oznamte to, pravděpodobně je to něco, o čem se ještě neví.

Není čas ani prostředky na testování webu ve všech prohlížečích a za všech situacích, takže někde může dojít k nekorektnímu zobrazení. Web je primárně testován v Internet Exploreru, kde se dozvíte, jak má správně vypadat. Pokud budete hlásit chybu zobrazení, nejprve se ujistěte, že nemáte v prohlížeči staré verze souborů, tj. proveďte obnovení stránky (přes menu na pravém tlačítku myši, nikoliv přes tlačítko Obnovení na liště, ve FireFoxu a Opeře musíte zvolit obnovení rámce(Frame), nikoliv celé stránky (Page) ). Pokud ani toto nepomůže, vymažte dočasné soubory prohlížeče (Cache). Pokud nepomůže ani vymazání dočasných souborů prohlížeče, obraťte se na administrátora. Ke všem hlášením se očekává snímek obrazovky(screenshot) s obrazem toho, jak chyba zobrazení vypadá, bez toho není prakticky možné ji v rozumném čase opravit. Neptejte se správců na věci jako "jak mám vymazat dočasné soubory" a podobně, od toho máte kamarády, správci mají dost práce s jinými záležitostmi.

Správci sekcí

Pokud není u daného dokumentu (sekce) uvedeno jinak, nebo jde o technický problém nebo chybu, konzultujte vše s administrátorem (HejtmaMa). Pokud je někde uveden správce, obsah dané sekce konzultujte přímo s ním, pokud nevíte s kým daný problém konzultovat, konzultujte h se správcem sekce, v nejhorším pokud nebude sám schopen jej řešit, odkáže vás na administrátora.