Pravidla jízdy na vyjížďce - skupinová jízda

 

Pravidla jízdy na vyjížďce - Jízda ve skupině (text již historický, ale stále platný)Po různých chaoses na vyjíždce, kdy někteří jezdí jako h....a, jiní jako č....i. ;-) Tak pravidla jízdy na vyjížďce budou následující:


Budou určeni následující jedinci


1. Vedoucí jezdec
2. Poslední jezdec a stoppeři
3. více stopperů na uzavírání křižovatek
2. Vedoucí jezdec jede na čele kolony, předjíždět nikdo zbytečně NEBUDE
3. Poslední jezdec uzavírá souvislou kolonu. V případě že nebude souvislá, tak předjíždí ke konci souvislé kolony = předjíždí ty kteří nejsou ochotní jet cik-cak.
4. Stoppeři blokují křižovatky v průběhu průjezdu celé kolony - po projetí posledního jezdce se zařadí na konec. NIKDO S NIMI NEBUDE ZÁVODIT a jinak je ohrožovat!
5. Jízda v koloně bude vždy tzv. CIK - CAK - tj. střídavá jízdní pozice - motorky jedou ve 2 řadách na střídačku - víc info v odkazu níž
6. Pokud někdo nechce dodržovat jízdu cik-cak, tak ať raději ani na vyjížďku nejede
7. V koloně se nepředjíždí
8. Rychlost kolony určuje vedoucí jezdec - rychlost bude cca 60-70kmh. Pomalé stroje by měli jet na čele kolony, protože tam se jede pomaleji. Vyšších rychlostí se dosahuje na konci kolony kdy se během jízdy částečně kolona roztrhá a je třeba ji dojíždět
9. Pokud někdo nebude dodržovat jízdu Cik-Cak, tak jej smí ostatní předjet - je třeba mít co nejkratší kolonu.
10. Pokud někomu přestane jet motorka, tak s ním někdo zůstaňte, bohužel už není možné v počtu motorek jaký jsme jeli poslední roky, aby kvůli závadě jednoho zastavila celá kolona.

Všichni si nastudují článek o skupinové jízdě zde a pojedou podle něj.

Vzhledem k bezpečnosti je nutné dodržovat odstupy od jezdce před Vámi i v jízdě CIK-CAK!