Na tento dotaz mohou odpovídat pouze přihlášení uživatelé.
Příspěvků: 5, poslední: 11.9.2015 22:01:4861261.Informace
určitě to už někdo úspěšně vyřešil... mám motorku s malým tp na zemřelého. v místě jeho posledního pobytu se nikdo toho jména nenachází. motorka je stále v evidenci. Jak najdu notáře,který vyřizoval dědické řízení,abych přes něj vypátral dědice a obnovil dědické řízení? Patří to pod soud podle posledního místa pobytu ? Nebo s tím můžu jít za jakýmkoliv notářem ? díky
To už se také stalo, že dědiců bylo více a synáček jednoho z nich si vzpomněl, že doklady nedají a chtějí motorku koupit zpět a nechat si jí. [kriz] (11.9.2015 22:01:48)
edward: díky za pomoc, napsal jsem všem notářům podle místa pobytu a našel jsem toho, kdo vyřizoval dědické řízení. Teď musím sepsat žádost na soud a nechat to úředního šimla projednat. Snad bude dědic jenom jeden. Jenom se bojím říct,že mám celou motorku, to by mě mohl nějaký vykuk o ní připravit :) [Huri] (11.9.2015 13:03:13)
Nesmí být dědiců více, když to neprošlo dědickým řízením. To se z toho můžeš také opupínkovat. [kriz] (10.9.2015 22:12:01)
Objíždět netřeba, stačí obeslat mailem. Prvně zkus napsat na radnici města ve kterém naposled majitel žil, tam mohou poradit. (alespoň v mém případě to tak bylo)Potom je postup následující: (sám jsem si tím prošel)
Pokud dědic je ochotný spolupracovat je nejlepší následující postup :

Motocykl řádně pojistit (do pojistky se již může napsat stejný provozovatel a majitel vozidla, ikdyž to není zcela pravda).
Pokud není pojistka placena je to jedno, nikdo se v tom šťourat nebude a pokud ano, tak udělat prohlášení, že motocykl nebyl provozován na veřejných komunikacích, toto doložit nějakou fotkou a musí to podepsat tří svědcí. Já jsem to nepotřeboval.
Udělat technickou a evidenční kontrolu.
Zajít s dědicem na dopravní inspektorát kde je motocykl registrovaný. ( pokud neche dědic osobně musí dát notářsky ověřenou plnou moc pro tento úkon)
Vzít s sebou rozhodnutí soudu, kde je motocykl uvedený v dědickém řízení.
Jedině na základě tohoto čísla lze motocykl odhlásit a převést na nového majitele. Při tom se kontroluje i zda je zaplacená pojistka.
Jestliže motocykl nebyl v dědickém řízení, musí se požádat příslušný soud, aby se dědické řízení znovu otevřelo.
Ale lze to i obejít tak, že dědic podá čestné prohlášení, že mu byl motocykl darován za života majitele. Tak tomu bylo v mém případě.
Ovšem musí to projít soudem, ten vydá rozhodnutí s jednacím číslem, že tomu tak skutečně bylo.
Mě tohle nestálo ani korunu, tento úkon je hrazen ze státní pokladny.
Dál si potom nový majitel zajde na svůj inspektorát kde dokončí převod a dostane novou značku.
Na pojišťovnu se potom napíše mail, že původní SPZ byla poškozena a motocykl má jinou novou SPZ. Je to zdarma.

Pokud dědic nespolupracuje, tak je potřeba podat žalobu pro určení vlastnictví motocyklu u příslušného soudu, který se zabýval dědickým řízením po zesnulém.
[edward] (10.9.2015 10:33:17)
Dědické řízení skutečně probíhá u soudu místně příslušného podle posledního trvalého pobytu zůstavitele. Notář je tím pádem také v obvodu tohoto soudu. Nicméně notářů je v obvodu daného soudu více a pochybuju, že Ti na soudě sdělí, který notář dostal dané dědické řízení přiklepnuto. Takže jedině asi objíždět všechny notáře,... Jediná výhoda je, že jejich počet je zákonem regulovaný, takže jich není jak hub po dešti, jako advokátů. [Ota] (10.9.2015 10:19:32)
Kompletní statistiky SQL spojení: 1 (6), 0,125 s v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 29.11.2024 10:30:19