Autor:
Nepřihlášený uživatel
Příspěvek:
0/2000
Příspěvků: 6, poslední: 3.3.2022 23:35:4470053.Informace
Zdravím nevěděl by někdo, neporadil by?
Máme na cesty 2ks interphone tour a pohoda. Obri vydrz, kterou jsem nečekal, bt audio nejde na pozadí což mě mrzí ale aspoň fm rádio ano. Dosah ocekavatelnej - na rovině to kolem 1km bude, v horách zlomek. Chtěli jsme to na příležitostnou komunikaci mezi prvním a posledním z kolony a poslech muziky pro delší přesuny, a na to slouží perfektně. Za Mě je nejmenší minus tragická kvalita muziky, ale v helme toho asi moc vymyslet nejde. [zelyvel] (3.3.2022 23:35:44)
A v případě Toura bráchy jsme po dlouhé době zjistili, že zřejmě není plně naprogramován. Po dlouhé době - co vydali konečně aplikaci na Iphone - nebylo možno se s ní spojit. Zjistili jsme, že ani s androidí ovládací apkou to nejde. Problém je v tom, že se bráchův Tour hlásí přes BT nějakým identifikátorem/textem "" (prázdný řetězec) a aplikace má vyjmenovaný seznam těchto položek, se kterými umožní komunikovat (něco jako "Interphone I6F Tour" atd...). Reklamovat se to už nedalo a aktualizace FW (přesto že byly 2) to nikdy nespravili. Chvíli jsem se snažil získat nějakou binárku ze svéhou Toura a porovnat s tím, co má brácha, ale nebyl jsem schopen. Uvnitř je nějaký čínský "BT/handsFree" procesor, který má celý svůj "easy BT/HF audio Toolchain", ale žádná dokumentace není volně k dispozici. [agent] (3.3.2022 18:05:00)
My máme doma dvakrát Interphone Tour (to je verze 6). Ve dvojici - převážně na jedné motorce - fajn, výdrž perfektní. Má to nějaké mouchy při přepínání mezi BT/audio a interkomem.
Na jednom vícedenním výletě byla kombinace 3x Tour a 1x nižší verze Sport - každý na své motorce. A tam už bylo peklo to ráno zapnout, aby to bylo všechno spárované jako včeta a všichni byli slyšet a přijatelně stejně hlasitě. Někdy vopruz i na hodinu a několik zastávek, než si to sedlo, každý den.
Nevýhoda je, že je žádoucí držet si pořadí za sebou tak, jak je to napárované v řetězci. A poznatek z tohoto výletu - ti co jsou v řetězci uprostřed (nejsou krajní) nemohou k interkomu spustit na pozadí ani FM radio. Předpokládám, že "audio kapacita" - třeba jen softwaru - je využita na mixování spojení dopředu a dozadu a víc se do toho nepřimíchá. Trochu jsem byl zklamán, protože interkom + FM jsem často poslouchal.
Celkově mi Interphone přijde jako dost "garážový produkt", HW/SW je podle mě z větší části nakoupený z Asie a "zabalený" pár vývojářema do produktu pro motorkáře. Stačí se podívat třeba jen do kódu androidí aplikace, nebo trochu analyzovat způsob aktualizace firmware. Podněty na support k vylepšení či nahlášení nepříjemného chování byly absolutně bez odezvy.
Otázkou ale je, zda jiní výrobci na tom nejsou podobně - zda existuje něco neporovnatelně lepšího, nebo jestli třeba čína za pár korun už neprodává něco hodně podobného...
Z mé zkušenosti s Tour: baterie/nabíjení/výdrž super, interkom a telefon v běžné rychlosti přijatelný (nemám ale s čím srovnat), dosah asi v normě - v kopcích/zatáčkách o dost méně než deklarované ideální hodnoty, FM rádio slabý příjem a RDS přelaďování nepoužitelné (musí být vypnuto). Občasné problémy s BT-Audiem, hlasitostí, občas se začne samo autoladit rádio. Vyzváněcí tón telefonu má 2 zvuky, které se mění podle dost nesouvisejícího nastavení jiné funkce.
Použití s hlasovým asistentem na androidu tragické - malá hlasitost, telefon s vypnutým displejem neumí provést banální akci (třeba zavolat), ale umí odpovědět kolik je hodin, jaké je počasí a říct vtip - to je ale problém androidu možná i v kombinaci s konkrétním HW a modifikacemi výrobce. A taky to závisí na jazyku telefonu - v angličtině nemá problém vytočit číslo, ale zase se blbě česká jména vyslovují tak, jak to chce telefon anglicky slyšet... S Iphone si hlasovou spolupráci brácha chválí.
[agent] (3.3.2022 17:44:34)
Mám Interphone F5MC 6 let. Spokojenost. Záleží také na tom, co mají lidi kolem tebe. Pokud má někdo Sena, tak budeš s Interphonem v pytli. Nepodporujou se navzájem i když jdou spárovat mezi sebou. Ale ten proces párování je prostě mega voser a dělá se pokaždým zapnutí. [Jin] (3.3.2022 10:10:46)
Mám Interphone Tour. Ve 4 fakt záleží jak je kdo napárovanej, ladili jsem to mockrát a nedoladili, prostě musíš dodržovat pořadí jezdců. Ve vyšších nadmořskejch výškách tomu dost klesá dosah. Co je super, je baterka vydrží celej den i víc a nabije se rychle. Muziku zároveň s interkomem mi dát nejde. Náhradní kryty (když Ti spadne helma) se nedodávaj. Velmi záleží na pozici mikrofonu v helmě, takže v odklápěčce Schubert E1 musím mít ten premiovej mikrofon a stejně je to tam dost natěsno. [grošák] (1.3.2022 23:11:49)
interphone funguje dobře, 4 spárovat jdou. Dosah najdeš ve specifikaci. [maspe] (1.3.2022 19:55:39)
Kompletní statistiky SQL spojení: 1 (5), 0,172 s v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 28.6.2022 18:39:46